Négy piros lap Torinóban

A Bundesligában továbbra is tartja veretlenségét a Bayern, de a második helyen már a Stuttgart áll. Ugyanis óriási meglepetésre a Dortmund saját pályáján maradt alul a Bremen ellen. A szikrázóan kemény torinói derbin a játékvezető négy játékost állított ki. Angliában hengerelt a Manchester United, Németh Szilárd folytatatta a gólgyártást.

Koccanás. A hazai Koller (balról) és Krstojic fejpárbaja Dortmundban. TASR/AP-felvételANGLIA. Alaposan visszavágott a Liverpoolnak a Manchester United a Liga Kupában elszenvedett vereségért. A vendégek Hyypiä kiállítása után már az 5. perctől tíz emberrel játszottak, sőt rögtön hátrányba is kerültek. A manchesteriek a második félidőben indították be a gólgyártást, amikor háromszor vették be a liverpooli kaput. Az egyik gólszerző Ryan Giggs volt, aki két év szünet után volt erdményes az Old Traffordban. Mivel az Arsenal az Aston Villa otthonában csak döntetlenezett, a Manchester United utolérte a táblázaton. ĺgy fantasztikusan izgalmas lesz a harc a bajnoki címért. Németh Szilárd nem kapott helyett a Middlesbrough kezdőcsapatában. A komáromi születésű játékos a 69. perctől játszott, és röviddel a befejezés előtt góllal hálálta meg McClaren edző bizalmát.

32. forduló: Aston Villa–Arsena 1:1, g.: Toure (71. – öngól), illetve Ljungberg (56.); Bolton–Manchester City 2:0, g.: Pedersen (32.), Campo (52.); Charlton–Leeds 1:6, g.: Euell (45.–11-esből), ill. Kewell (12., 76.), Harte (34.–11-esből); Viduka (42., 53., 56.); Manchester United–Liverpool 4:0, g.: Van Nistelrooy (5., 65.– mindkettőt tizenegyesből), Giggs (78.), Solskjaer (90.); Middlesbrough–West Bromwich 3:0, g.: Christie (36.), Greening (76.), Németh (87.); Southampton–West Ham 1:1, g.: Beattie (44.), ill. Defoe (83.); Sunderland–Chelsea 1:2, g.: Thornton (12.), ill. Zola (52.), Cole (85.); Tottenham–Birmingham 2:1, g.: Keane (7.), Poyet (88.), ill. Devlin (77.–11-esből); Everton–Newcastle 2:1.

NÉMETORSZÁG. Megllíthatatlan a Bayern München. A nagyon tartalékos összeállításban pályára lépő bajorok Hannoverben az első 45 perc után két góllal vesztettek, mégis sikerült kiegyenlítenük. A müncheniek már 14 ponttal vezetnek a Stuttgart előtt, amely az utosló pillanatban szerezte meg a három pontot Cottbusban. Fantasztikus góllal sikerült győznie az eltiltott Lisztes nélkül felálló Bremennek a Dortmund otthonában. Ernst ugyanis a félpályáról talált a kapuba! Az utóbbi hetekben remeklő Hertha sima vereséget szenvedett Leverkusenben. Steevens edzőt ez annyira felbosszantotta, hogy a vasárnapi szabadnap helyett futóedzést tartott a játékosainak... Hamburgban a japán Takahara maga vezette a labdát az üres kapura, s mégis az oldalhállót találta el.

27. forduló: Leverkusen–Hertha 4:1, g.: Butt (14.–11-esből), Schneider (31.), Neuville (40., 69.), illetve Preetz (74.), a vendégeknél Dárdai a 34. percig játszott, Király végig a kapuban volt; Hannover–Bayern 2:2, g.: Štajner (35.), Vinicius (44.), ill. Sagnol (77.), Pizarro (85.); Dortmund–Bremen 1:2, g.: Amoroso (29.), ill. Charisteas (54.), Ernst (86.); Hamburg–Bielefeld 1:0, g.: Reinhardt (9. – öngól); Nürnberg–Schalke 0:0; Cottbus–Stuttgart 2:3, g.: Vagner (7.), Juskowiak (84.), ill. Meissner (1.), Heldt (75.), Ganea (90.–11-esből); Bochum–Kaiserslautern 1:1, g.: Ramzy (81.–öngól), ill. Ramzy (90.); Rostock–Wolfsburg 1:0, g.: Hill (4.); 1860 München–Mönchengladbach 2:0, g.: Schroth (79.), Max (89.).

OLASZORSZÁG. Nem a legjobb emlékei lesznek a Juventus-nak a torinói derbire. A zebrák ugyan győztek, de a csapat két sztárja, Nedvěd és Trezeguet megsérültek, így kérdéses a játékuk a Barcelona elleni BL-meccsen. Egyébként az AC nyolc emberrel fejezte be a találkozót, mivel három játékosát a bíró kiállította. Még az első félidőben Tudor a Juventusból is piros lapot kapott, mivel részese volt a pályán kitört tömegverekedésnek. A mérkőzés után 13 személyt vettek őrizetbe.

27. forduló: Juventus–AC Torino 2:0, g.: Comotto (6. – öngól), Tacchinardi (88.); Parma–AC Milan 1:0, g.: Adriano (77.); Brescia–Atalanta 3:0, g.: Appiah (30.), R. Baggio (45.), Petruzzi (85.); Perugia–Bologna 1:1, g.: Vryzas (33.)m ill. Signori (67.); Lazio–Como 3:0, g.: Flore (6.), Corradi (16.), Claudio Lopez (65. – 11-esből); Reggina–Empoli 1:0, g.: Nakamura (54. – 11-esből); Piacenza–Modena 3:3, g.: Di Francesco (8., 67.), Maresca (91.), ill. Milanetto (24., 26. – mindkettőt 11-esből), Vignaroli (86.); Chievo–Udinese 3:0, g.: Bjlenovic ( (10.), Cossalato (36.), Pellisier (68.).

FRANCIAORSZÁG – 32. forduló: Lyon–Le Havre 2:1, g.: Govou (38.), Carriere (85.), ill. Lesage (43.); Marseille–Guingamp 0:2, g.: Bah (11.), Drogba (15.); Rennes–Bordeaux 3:4, g.: Piquionne (44.), Delaye (82.), Frei (84.), ill. Darcheville (59., 80.), Jay (64.), Pauleta (81.); Nantes–Lille 1:0, g.: Gillet (48. – 11-esből); Sochaux–Paris SG 0:0; Auxerre–Ajaccio 1:0, g.: Fadiga (81.); Bastia–Troyes 1:1, g.: Maurice (40. – 11-esből), ill. Nivet (85.); Lens– Strasbourg 1:1, g.: Moreira (89.), ill. Ljuboja (90.); Sedan–Montpellier 1:2, g.: Asuar (44.), ill. Bamogo (9.), Bruno Carotti (78.).

SPANYOLORSZÁG. Fergeteges hajrával győzött a Real Madrid, pedig sokáig úgy tűnt, hogy vereség lesz a vége. A listavezető ugyanis a 86. percig vesztésre állt hazai pályán, ám végül a két cserecsatár, a 27. születésnapját a meccs napján ünneplő Fernando Morientes és Javier Portillo találataival kétgólos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő vendége felett.

30. forduló: Real Madrid–Vallecano 3:1, g.: Morientes (85., 90.), Portillo (90.), illetve Cembranos (8.); Villarreal–Barcelona 2:0; g.: Lopez (57.–11-esből); Calleja (90.); Betis Sevilla–Valencia 2:0, g.: Fernando (35.), Arzu (65.); Espanyol–Celta Vigo 0:0; Alaves–Mallorca 0:0, Santander–FC Sevilla 1:0.

AUSZTRIA – 27. forduló: Austria–Admira 0:2; Kärnten–Bregenz 2:2; Ried–Sturm 2:1; Salzburg–Rapid 2:0; GAK–Pasching 2:0.

BELGIUM – 27. forduló: La Louviere–St. Liége 0:2; Beveren–Mechelen 6:0; FC Brugges–Mons 4:2; Lokeren–Mouscron 3:2; Westerlo–Genk 3:1; Beerschot–Antwerp 1:1; St. Truiden–Charleroi 2:1.

CSEHORSZÁG – 22. forduló: Blšany–Sparta 1:2; Liberec–Jablonec 2:0; Zlín–Příbram 1:0; Hr. Králové–Olomouc 2:1; Ostrava–Bohemians 2:0; Slavia–Č. Budějovice 6:1; Brno–St. Město 4:1.

HOLLANDIA – 27. forduló: Ajax– Roosendaal 4:1; De Graafschap– Feyenoord 3:4; Heerenveen–Roda Kerkrade 3:2; T. Enschede–Breda 0:0; Arnhem–Groningen 0:0; Nijmegen–Excelsior 1:0; Waalwijk– Alkmaar 2:0; Zwolle–Utrecht 3:1; Tilburg–Eindhoven 1:1.

SKÓCIA – 31. forduló: Dunfermline–Motherwell 3:0; Hearts–Dundee United 2:1; Kilmarnock–Hibernian 6:2; Livingston–Aberdeen 1:2; Rangers–Partick 2:0; FC Dundee–Celtic 1:1. (dut)

Németh Szili remek gólja

Middlesbrough. Ismét Németh Szilárd remek góljáról beszélnek Middlesbroughban! A szlovák válogatott ugyan csak a második félidőben lépett pályára a West Bromwich ellen, de a 87. percben feliratkozott a góllövők közé. ,,A félpályán kaptam meg a labdát, kényszerítőztem Juninhóval, majd egyéni alakítás után találtam a vendégek kapujába” – nyilatkozta lapunknak Szili. ,,Nagyon örülök, hogy a Liechtenstein elleni két gólomat követően Angliában is bizonyítottam jó formámat.” Szili ebben az idényben már hat gólt ért el az angol legfelső osztályban. (dut)