Messi és a tizenegyesek

<p>Nem történt meglepetés, a Barcelona és a Bayern hazai pályán bebiztosította továbbjutását a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Camp Nouban bejött a papírforma, a Barcelona 3:1-re legyőzte a negyeddöntő visszavágóján az AC Milant, ezzel bejutott az elődöntőbe.</p>

Az olaszok kilenc percig álltak továbbjutásra, a 32. percben Nocerino egy parádés támadás végén higgadtan gurított a hazaiak kapujába - ezzel lett 1:1. Lionel Messi azonban a szünet előtt megszerezte a második tizenegyesgólját, a fordulás után nem sokkal pedig Iniesta is betalált, ezután már nem volt veszélyben a Barcelona továbbjutása.
A kapura lövési kísérletek aránya 17:2 volt a Barca javára - és ezzel mindent elmondtunk a két csapat közötti különbségről. Messi ezúttal két gólt szerzett büntetőből: az argentin csatár a duplának köszönhetően 14 gólos az idei BL-sorozatban, amivel minden korábbi rekordot megdöntött, így Van Nistelrooyé mellett a sajátját is. Messi jelenleg 51 BL-gólnál tart, amivel ő lett minden idők legfiatalabb játékosa, aki átlépte az ötvengólos határt. Rajta kívül amúgy is csak három futballistának (Henry, Raúl, Van Nistelrooy) van legalább 50 BL-gólja. Messi félelmetes - és még mindig csak 24 éves…
Veresége ellenére a Milan nem futballozott rosszul, a vendégek 40 százalékban birtokolták a labdát, ami a Camp Nouban kimagaslónak számít. Massimiliano Allegri azonban egyáltalán nem volt elégedett a csapatával. Az edzőt főleg a rengeteg eladott labda zavarta, amivel a Milan alaposan megkönnyítette a Barcelona dolgát, de Allegri a bíróra is tett megjegyzést. „A Barcelona kapott két tizenegyest, egyet mi ajándékoztunk neki, egyet pedig a játékvezető“ -mondta a tréner. Az első eset tiszta volt, előbb Mexes, majd Antonini veszítette el a labdát - utóbbi aztán Messit is felvágta, a tizenegyes vitathatatlan volt. A második tizenegyest azonban nem minden bíró fújta volna be, egy szögletnél Nesta karolta át Busquetst, majd mindketten elestek. Büntető vagy sem, a katalánok „bírói segítség“ nélkül is rúgtak volna két gólt az olaszoknak. Tudják ezt a milánóiak is, Massimo Ambrosini, a rossonerók csapatkapitánya például nem keresett mentséget: „A Barcelona jobban játszott, de legalább harcra tudtuk kényszeríteni őket. A két meccs alapján megérdemelték a továbbjutást, de nem volt túl nagy különbség a két csapat között.“
Még simábban alakult a másik keddi negyeddöntő, a Bayern München - akárcsak a Stade Vélodrome-ban - hazai pályán is 2:0-ra verte az Olympique Marseille-t. Jupp Heynckes még azt is megengedhette magának, hogy Robbent és Gómezt a kispadra ültesse. Egyikük sem hiányzott, a 11 BL-gólnál járó Mario Gómez helyén Ivica Olic játszott, s lőtt is két gólt az első félidőben. „Nem kértem a játékosaimtól a szünetben, hogy rúgjanak négy gólt“ - ironizált a meccs után Didier Deschamps, a Marseille edzője. Jupp Heynckes a franciákkal már nem sokat foglalkozott, inkább előretekintett, biztosra véve, hogy az elődöntőben csapata a Real Madriddal találkozik majd. „A két spanyol klub kicsit erősebb nálunk“ -értékelt az edző, aki ezzel nyilván arra célzott, hogy csapata idén nemcsak a Reallal, hanem a Barcelonával is találkozik még a BL-ben.