Menetelnek a rimaszombatiak

Pozsony. Meglepetésnek számít, hogy a tartalékos dunaszerdahelyi együttes döntetlenezett a listavezető licsérdiek otthonában, annál is inkább, hogy a vendégek Straka kiállítása miatt több mint 50 percig tíz emberrel futballozott. Kevesen számítottak arra, hogy a besztercebányai katonák idegenben legyőzik a dévényieket. Folytatta remek sorozatát a rimaszombati együttes, zsinórban negyedik győzelmét aratta.

- Ličartovce–DAC 1:1 (1:0)

Góllövők: Kalmár (13.), ill. Strelec (67.). Játékvezető: Kružliak, 980 néző. Sárga lap: Krakovský, Kalmár, ill. Nagy, Kráľ. Kiállítva: Straka (38. – DAC). Az első 45 percben több helyzetük volt a licsérdieknek, de csak egyet értékesítettek. Fordulást követően sem változott a játék képe, fölényben futballoztak a hazaiak, azonban az emberhátrányban játszó szerdahelyiek több veszélyes kontrát is vezettek, és sikerült egyenlíteniük.

- Devín–B. Bystrica 1:2 (0:0)

Góllövők: Stachura (47.), ill. Bartoš (56.), Kamenský (68.). Játékvezető: Ligocký, 500 néző. Sárga lap: Pokrývka (Devín). Gyenge játékot hozott az első félidő, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Hazai góllal kezdődött a második játékrész, azonban a vendégek 9 perc alatt fordítani tudtak.- Vranov–Nitra 0:1 (0:1)

Góllövő: Kušpál (22.). Játékvezető: Pavlík, 1670 néző. Kezdettől fogva az esélyes nyitraiak diktálták az iramot, s ha a csatárok jobban odafigyelnek, nagyobb arányban is nyerhettek volna a vendégek.- Podbrezová–Senec 1:0 (0:0)

Góllövő: Krochta (77. – 11-esből). Játékvezető: Sipos, 2500 néző. Sárga lap: Gajdošík, ill. Novák. A hazaiak játszottak fölényben, a szenciek szinte csak a védekezéssel törődtek. A 77. percben a vendégek védői szabálytalanul szerelték Petrášt, s a megítélt büntetőből Krochta megszerezte a győztes találatot.- Rim. Sobota–Topoľčany 2:1 (0:0)

Góllövők: Brisuda (53.), Piszár (77.), ill. Krajčík (85.). Játékvezető: Benko, 850 néző. Sárga lap: Balaško, ill. Želízka, Krajčí. Közepes színvonalú 90 percet láttak a szurkolók, a papírformának megfelelően a gömöriek felülmúlták a szívósan küzdő vendégeket.- Zl. Moravce–Humenné 0:0

Játékvezető: Smolák, 400 néző. Sárga lap: Helcz, Mikla (mindkettő Zl. Moravce). Igazságos döntetlennel zárult a küzdelmes találkozó, amelyen nagyon kevés helyzetet dolgoztak ki a csatárok.- Žiar n/Hronom–Trnava 0:0

Játékvezető: Straka, 4200 néző. A közepes színvonalú mérkőzésen mindkét csapat a biztonságra törekedett, így kevés komoly gólhelyzet adódott a 90 perc során. Az exszuperligás nagyszombatiaktól lényegesen jobb játékot várt a szép számú közönség.- Slovan B–Nováky 1:0 (1:0)

Góllövő: Pančík (20.). Játékvezető: Anguš, 120 néző. Sárga lap: Santai, ill. Kopecký, Kozinka. Kiállítva: Kopecký (86.). Érdekes mérkőzésen a vendégek többet birtokolták a labdát, azonban az égszínkékek akciói jóval veszélyesebbek voltak.