Megugrottak a besztercebányaiak

Pozsony. A bajnokság szombati fordulójának eseménye volt, hogy 810 perc után vereséget szenvedtek a rimaszombatiak, ami azt jelenti, hogy lecsúsztak a táblázat harmadik helyére. Az élen továbbra is a katonák állnak, egypontos előnnyel. Egyébként idegenben csak a Ličartovce és nem kis meglepetésre a Podbrezová tudott nyerni.

A KOBA futballistái minden tekintetben felülmúlták a rimaszombatiakat és teljesen megérdemelten nyertek 2:0 aránybanÖrzsik Ödön felvételeSENEC–RIM. SOBOTA 2:0 (1:0). Góllövők: Solotruk (39., 57.). Játékvezető: Simon, 700 néző. Sárga lap: Takáč, ill. Valkučák, Teplanský. Fegyelmezett játékuknak köszönhetik a győzelmet a szenciek, és annak, hogy kihasználták a gólszerzési lehetőségeket. Nem úgy, mint Piszár, aki már a 3. percben vezetést szerezhetett volna, de lövését Beňo blokkolta.

B. BYSTRICA–DAC 1:0 (0:0). Góllövő: Vyskoč (84.). Játékvezető: Smolák, 1000 néző. Sárga lap: Kentoš, ill. Buka, Horochonič, Šimček. Csak védekezett a vendégcsapat, sokáig sikerrel, de a meccs hajrájában egy kapu előtti kavarodás után nem tudta semlegesíteni Vyskočot, aki közelről gyötörte a hálóba a labdát.

HUMENNÉ–LIČARTOVCE 1:4 (0:1). Góllövők: Kočiš (57.), ill. Pagor (5.), Kalmár (51., 53.), Lesniak (67.). Játékvezető: Richtárik, 1200 néző. Már az első támadásból gólt szereztek a vendégek, s ez nagy mértékben befolyásolta a mérkőzés további alakulását. Jobb csapat benyomását keltették a vendégek, győzelmükhöz azonban az is kellett, hogy a hazai védelem durva hibákat kövessen el.

DUBOVÁ–V. LEVÁRE 3:2 (1:1). Góllövők: Kamenský (10., 76.), Stacho (50.), ill. Fábry (30.), Lengyel (88.). Játékvezető: Jaška, 600 néző. Jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, kiegyenlített volt a játék, a hazaiak megérdemelten nyertek.

PREŠOV–PODBREZOVÁ 1:2 (0:1). Góllövők: Hricov (90.), ill. Pelegrin (44.), Rybnikár (76.). Játékvezető: Pavlík, 1000 néző. Ezúttal sem tudtak nyerni hazai pályán az eperjesiek, leckét kaptak a céltudatos játékból. A 18. percben a hazai Zajcev tizenegyest hibázott, s utána hiába támadott a Tatran, a vendégek két ellenakcióból gólt rúgtak.

NITRA–SLOVAN B 1:0 (0:0). Góllövő: Jelšic (88.). Játékvezető: Straka, 400 néző. Rangon aluli játékot hozott a mérkőzés, egyik csapat sem dolgozott ki lényegesebb gólszerzési lehetőséget. Szerencsével nyertek a nyitraiak.

TOPOĽČANY–DEVĺN 4:0 (1:0). Góllövők: Bugár (51., 67.), Černák (30.), Vodecký (74.). Játékvezető: Benko, 1500 néző. Egyértelmű lefolyása volt a mérkőzésnek, a pozsonyiak totális csalódást okoztak.

SENICA–ČAŇA 3:0 (1:0). Góllövők: Horáček (19.), Kosík (49.), Stanický (60.). Játékvezető: Šuniar, 600 néző. Kezdettől fogva a hazaiak irányították a mérkőzést, a vendégek tulajdonképpen egyszer sem veszélyeztették ellenfelük kapuját.

16. V. Leváre 13 1 2 10 10:27 5

A 14. forduló mérkőzéseit november 2-án, szombaton rendezik, 10.30: Devín–Senica; 13.30: Rim. Sobota–Slovan B, Podbrezová–Nitra, Čaňa–Prešov, V. Leváre–Topoľčany, Ličartovce–Dubová, DAC– Humenné, Senec–B. Bystrica.