Megleckéztették a Spartát

Pozsony. Németországban ezúttal magabiztos volt hazai pályán a Bayern München. Csehországban ismét kikapott a Sparta, és a klub vezetése menesztette Jiří Kotrba vezetőedzőt.

A Borussia Dortmund cseh csatára, Jan Koller (balra) elfejeli a labdát a hannoveri Christoph Dabrowski (középen) és Dariusz Zuraw elől. TASR/AFP-felvéteAnglia

Az utolsó 20 percben mutatott jó játékának köszönhetően simán nyert a Chelsea a vendég Wolverhampton Wanderers ellen. A hazaiak holland csatára, a csereként beállt Jimmy Floyd Hasselbaink 11 perc alatt klasszikus mesterhármast szerzett, ezzel ünnepelve 32. születésnapját. Telt ház, 40 000 néző volt kíváncsi az Arsenal–Manchester United rangadóra. Sokáig úgy nézett ki, az éllovas és veretlen londoniak legyőzik nagy riválisukat, ám a hajrában egyenlített az MU.

30. forduló: Birmingham–Leeds 4:1, góllövők: Hughes (12., 67.), Forssell (69., 81. – 11-esből), illetve Viduka (3.); Blackburn–Portsmouth 1:2, g.: Tugay (37.), ill. Sheringham (17.), Ayegbeni (82.); Charlton–Aston Villa 1:2, g.: Cole (8.), ill. Vassell (24.), Lloyd Samuel (54.); Chelsea–Wolverhampton 5:2, g.: Melchiot (4.), Lampard (70.), Hasselbaink (77., 87., 90.), ill. Camara (23.), Craddock (57.); Everton–Middlesbrough 1:1, g.: Radzinski (78.), ill. Job (83.); Manchester City–Fulham 0:0; Southampton–Tottenham 1:0, g.: Delap (64.); Bolton–Newcastle 1:0, g.: Pedersen (4.); Leicester–Liverpool 0:0; Arsenal–Manchester Utd. 1:1, g.: Henry (50.), ill. Saha (86.).

Csehország

Kikapott a Sparta, és Jiří Kotrba edző csomagolhatott! Nagyon gyenge teljesítménnyel rukkolt elő a prágai csapat a Staré Město otthonában. Simán kikapott, és a klub elnöke már a 80. percben elhagyta a stadiont. Állítolag az új edzővel ment tárgyalni. A Slavia és az Ostrava is gond nélkül győzött. A Slavia csapatában Józsi György végigjátszotta a Příbram elleni meccset. Az ostravai találkozó nemcsak a hat gól miatt, hanem a vendégszurkolók rendbontásairól is emlékezetes marad.

23. forduló: Synot Staré Město–Sparta 2:0, góllövők: Nezmar (29.), Ivana (47.); Ostrava–Brno 5:1, g.: Matušovič (31., 58.), Látal (28.), Bolf (44.), Žůrek (76.), ill. Schuster (7.); Slavia–Příbram 3:0, g.: Koloušek (25., 68.), Mendy (59. – öngól); Žižkov–Olomouc 0:1, g.: Glos (45.); Blšany–Zlín 1:0, g.: Zelenka (6.); Č. Budějovice–Opava 4:1, g.: Lafata (3., 41.), Kulič (23. – 11-esből és 70.), ill. 42. Sviták; Plzeň–Jablonec 1:1, g.: Procházka (58.), ill. Hochmeister (63.).

Németország

Király Gábor és Dárdai Pál csapata, a Hertha sima vereséget szenvedett Leverkusenben, így továbbra is az utolsó előtti helyen áll. A második helyért harcoló Bayern München biztosan verte otthon a Mönchengladbachot. A Bochum 1:0-ról kapott ki a Schalkétől, de a holland Rein van Duijnhoven, a hazaiak kapusa így is új csúcsot állított fel: 912 percig nem kapott gólt otthon. A mostani mérkőzés előtt legutóbb tavaly szeptemberben a Hertha talált a hálójába Bochumban. A régi rekordot még az 1974/75-ös idényben állította fel Norbert Nigbur, aki a Schalkéval 844 percig nem kapott gólt hazai pályán. A Bochumnak egyébként tízmeccses veretlenségi sorozata szakadt meg. Stuttgartban tegnap este gólzáporos mérkőzést láthatott a közönség.

26. forduló: Rostock–Wolfsburg 3:1, góllövők: Arvidsson (9.), Max (34.), Möhrle (37.), illetve Quattrocchi (26.); Bayern–Mönchengladbach 5:2, g.: Kuffour (20.), Santa Cruz (39.), Makaay (48. – 11-esből), Hargreaves (87.), Ballack (90.), ill. Svěrkoš (54., 65. – 11-esből); Leverkusen–Hertha 4:1, g.: Berbatov (29., 72.), Franca (34., 55.), ill. Marcelinho (7.); Freiburg–FC Köln 3:0, g.: Jasvili (15.), Riether (76.), Antar (80.); Frankfurt–1860 München 0:3, g.: Görlitz (9.), Lehmann (16.), Agostino (60.); Hannover–Dortmund 1:1, g.: Christiansen (83. – 11-esből), ill. Frings (13.); Bochum–Schalke 1:2, g.: Meichelbeck (24.), ill. Kläsener (77.), Delura (82.); Hamburg–Kaiserslautern 3:2, g.: Rahn (30., 70.), Romeo (46.), ill. Klose (53.), Hrisztov (79.); Stuttgart–Bremen 4:4, g.: Bordon (3., 24., 50.), Streller (69.), ill. Klasnic (13., 35.), Ailton (43., 70.).

Olaszország

Nagy meglepetésre a Milan hazai pályán csak döntetlenezett, úgy, hogy a vendég Chievo a 80. percben még 2:0-ára vezetett. A favorit a 96. percben egyenlített.

27. forduló: Brescia–Ancona 5:2, góllövők: R. Baggio (23., 82.), Mauri (29.), Colucci (45.), Caracciolo (75.), ill. Rapajics (32.), Maini (39. – 11-esből); AS Roma–Bologna 1:2, g.: Cassano (33.), ill. Pecchia (25.), Tare (78.); AC Milan–Chievo 2:2, g.: Pirlo (80.), Sevcsenko (96.), ill. Sculli (22.), Perrotta (39.); Parma–Empoli 4:0, g.: Barone (36.), Gilardino (59. – 11-esből, 62.), Bresciano (79.); Reggina–Internazionale 0:2, g.: Bonazzoli (41. – öngól), Adriano (93.); Perugia–Lazio 1:2, g.: Brienza (49.), illetve Fiore (28.), Giannichedda (57.); Sampdoria–Lecce 2:2, g.: Flachi (7., 42.), ill. Chevanton (36. – 11-esből), Konan (94.); Juventus–Modena 3:1, g.: Maresca (57.), Trezeguet (64., 83.), ill. Marazzina (67.); Siena–Udinese 1:0, g.: Flo (5.).

Spanyolország

A szombati meccsek érdekessége volt, hogy mind a két találkozón az utolsó percben öngól született! Míg San Sebastianban a vendégeknek három pontot hozott, Barcelonában a Bilbao csak szépített. Az Espanyol nagyon fontos három pontot szerzett a kiesés elleni harcban. Egyébként Barcelonában a játékvezető kilenc sárga lapot osztott ki, sőt, két játékost ki is állított!

30. forduló: San Sebastian–La Coruna 1:2, góllövők: Nihat (43.), illetve Pandiani (11.), Lopez (90. – öngól); Espanyol–Bilbao 2:1, g.: Tamudo (2., 84. – 11-esből), ill. Pochettino (90. – öngól); Malaga–Albacete 1:1; Valladolid–Osasuna 1:1; Villarreal–Atl. Madrid 0:0; Murcia–Mallorca 2:0; Celta Vigo–Zaragoza 0:2; Santander–Valencia 0:3.

Ausztria

27. forduló: Austria–Sturm 5:1; Pasching–Kärnten 1:1; Salzburg–Mattersburg 1:0; Admira–Bregenz 0:0; GAK–Rapid 2:1.

Franciaország

30. forduló: Sochaux–Metz 2:0; Ajaccio–Bastia 1:0; Guingamp–Lille 2:1; Le Mans–Monaco 0:1; Nantes–Montpellier 3:2; Nice–Lyon 0:1; Strasbourg–Rennes 0:3.

Törökország

27. forduló: Ankaragücü–Diyarbakirspor 3:1; Bursaspor–Istanbulspor 1:1; Denizlispor–Elazigspor 3:0; Sebatspor–Konyaspor 1:1; Malatyaspor–Trabzonspor 2:3; Adanaspor–Fenerbahce 1:2; Besiktas–Gaziantepspor 4:1; Rizespor–Genclerbirligi 2:0; Samsunspor–Galatasaray 1:0.

Hollandia

28. forduló: Breda–Nijmegen 5:2; Den Haag–Zwolle 1:1; Heerenveen–Roosendaal 1:0; Arnhem–Waalwijk 3:3; Alkmaar–Ajax 1:1; Volendam–Utrecht 1:2; Groningen–T. Enschede 1:0; Feyenoord–Roda Kerkrade 3:0; Tilburg–Eindhoven 3:1. (at)