Felsorakoztak a díjazottak és a díjátadók
Megjött a lányok kedve a cselgáncshoz Gútán
Új dzsúdós nemzedék halmozza a gútai klubsikereket. Megnőtt a lányok kedve a cselgáncshoz, és maguk mögé utasították a fiúkat. Erről is szó volt a 2017-es évértékelőn.
Páratlan eredményességről adott számot a gútai cselgáncsklub. Kárpáty Ernő elnök szerint a józan, mégis merész célkitűzés meghozta a gyümölcsét. Összeszokott csapatnak jellemezte a helyi cselgáncscsaládot, tagjai szabadidejüket áldozzák a klubért. Külön kiemelendő, hogy a modern kori kihívásokra is megfelelően reagálnak: nemcsak honlapot és közösségi oldalt üzemeltetnek, hanem már az Instagramon is elérhetőek. Kimagasló eredmény, hogy a klub növendékei összesen 143 érmet szereztek a versenyeken. Kiemelkednek a Szabó lányok, akik soha nem látott eredményeket tudtak felmutatni. Szabó Veronika Győrben a szlovák válogatott tagjaként részt vett az ifjúsági olimpián. Ilyen versenyen előtte Gútáról csak Kárpáty Gergely és Szabó Ákos vett részt. Szabó Margarétáról Vincze Ferenc vezetőedző elmondta, hogy korosztályának kiválósága, aki tizenhét versenyén tizenhat aranyérmet gyűjtött, ami egyedülálló teljesítmény. „Az a hozzáállás, akaraterő, győzni akarás és céltudatossága, ami a Margarétában megvan, az nagyon kevés korosztálybelijénél van meg” – mondta Vincze Ferenc. Hozzátette, Margaréta versenyei közül kiemelkedik a Budapesti Nemzetközi Diáknagydíj, ahol több mint 1100 induló volt, s kategóriájában az első helyet szerezte meg, amire korábban még egyetlen gútai sem volt képes.
Sikerhalmozásukhoz hozzájárul a már korszerű edzőterem is, amelyet 2011-ben kaptak meg jelképes egy- eurós bérleti díj fejében a várostól. Tavaly felújíttatták a városi hivatal épületét, ahol a dojo is helyet kapott. A cselgáncsozók önkéntes munkával járultak hozzá a munkálatokhoz. 2018-ban is folytatják.
A klub már nem teljesen függ a városi költségvetéstől. Kárpáty Ernő elnök úgy fogalmazott, hogy költségvetésük 53 százaléka érkezik a várostól, a fennmaradó 47 százalékot más forrásból fedezik. Tavaly a klub 14 983 euróból gazdálkodott, és olyan jól, hogy 846 eurót áthozott az új évbe. Ezt az összeget azonban felhasználták az edzőterem felújítására. Terveik között szerepel egy új erősítőterem kialakítása, amihez várhatóan a város is hozzájárul.
Vincze Ferenc szerint a gútai cselgáncsklub tevékenysége két alappilléren nyugszik: a fiatalok mozgáskultúrájának javításán és a versenyzők teljesítményfokozásán. Kezdők, diákok és versenyzők csoportja tevékenykedik, és rekreációs dzsúdó is létezik. „Aki cselgáncsozó akar lenni, annak hosszú távra kell berendezkednie, és ez szülői támogatás nélkül nem megy” – fogalmazott a vezetőedző. Hozzátette, a versenyzők számára külön csoportot hoztak létre, hogy célirányosan készítsék fel őket a megmérettetésekre. Ez a csoport a klubon belüli legügyesebb diákokból és az első ligában szereplő serdülőkből áll. Heti három alkalommal edzenek Szabó Róbert és Vincze Ferenc irányításával. Elindították a fejlődés szempontjából azt az elengedhetetlen gyakorlatot, miszerint kihelyezett edzéseket végeznek szlovákiai és magyarországi klubokban, hogy a dzsúdósok különféle ellenfelekkel küzdhessenek.
Elismerésben részesültek a legeredményesebb dzsúdósok: Szabó Margaréta, Szabó Veronika, Gubien Márk, Keszeli Róbert és Decsi Dóra. A harmadszor kiosztott jövő reménysége díjat Varga Dániel kapta.
Borka Roland
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.