Komáromi vereség

Komárom. A bajnokság során eddig nem igen termett babér vendégcsapatnak Komáromban. Szombaton megtört a jég.
Playoff-negyeddöntő, 1. meccs: Komárno–Handlová 68:75 (35:35), Ridzoň 18, Kablar 16, Szupper 8, ill. Milosevics 30. Mindkét együttes játékára az előretolt védekezés és szoros emberfogás volt a jellemző.

Az első félidőben még semmi sem dőlt el, 35:35 volt az állás. Jól kezdték a komáromiak a harmadik negyedet, sikerült 9 pontos előnyre szert tenniük (50:41), de a sorozatos hibák, a sok kihagyott helyzet révén a handlovái csapat nagyon hamar ledolgozta hátrányát, hárompontos dobói pedig ismét remekeltek. A harmadik játékrészt az ellenfél két pontos előnnyel zárta (52:54). A találkozó végjátékában a handlovái gárda 5 pontos előnyre tett szert amit már a hazaiak nem tudtak behozni.

Paulik József, a vendéglátók edzője: „Az irányító posztján veszítettük el a mérkőzést, Szupper formán kívül játszott míg a handlováiak irányítója, Milosevics 30 pontot dobott. Szerdán mindent megpróbálunk, előre nem adjuk fel, mert akkor nem lenne értelme odautazni, de csodának kell történnie a hozzáállásban és a fejekben is.”

Dragan Tomanovič, a vendégek trénere: Az ideges hangulatú találkozón kihasználtuk a magassági fölényünket, távoli dobóink pedig hozták a formájukat.” (kg)

További eredmények: Chemosvit Svit–Inter Bratislava 83:75 (41:45), legeredményesebbek: Jankovič 19, ill. Opatovský 22; SPU Nitra–Levice 70:68 (40:36), Seman 15. ill. Klein 26; Lučenec–Slávia Košice 98:88 (56:44), Bicsvics 30, ill. Mišinský 20.