Két gólt rúgott a ráadásban, így verte a Besiktast a Slovan az EL-ben

A pozsonyi Slovan a 90. percben még csak 2:2-re állt a Besiktassal szemben, de végül 4:2-re győzött az isztambuli együttes ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában. Az öt perc ráadásban előbb az ex-DAC-os Ljubicic, majd Moha talált be.
Bőd Titanilla

2019. szeptember 19. 22:58

Slovan
- TASR-felvétel

Az UEFA fegyelmi bizottságának döntése következtében a mérkőzést zárt kapuk mögött kellett lejátszani, mert a Slovan-drukkereknek a koszovói Feronikeli elleni selejtezőkörben több Koszovó-ellenes megnyilvánulásuk is volt. A zártkapus meccsekre azonban a 14 éven aluli gyerekeket ingyen be lehet engedni, így végül gyerekzsivajtól volt hangos az új Téglamező. A szurkolás ugyan a szokásosnál magasabb hangfekvésben, de a szokásosnál is nagyobb lelkesedéssel zajlott, mindenféle atrocitások, gyalázkodások nélkül.

A Besiktas összeállítása azzal a Loris Kariusszal kezdődött, akit örökre a BL-történelem egyik legszerencsétlenebb kapusaként fognak emlegetni, és ezt az imidzsét Pozsonyban is hozta: a 14. percben kifutva fejjel próbált menteni Sporar elől, de gyakorlatilag gólpasszt adott a szlovén csatárnak, aki az üres kapuba gond nélkül be is gurította a labdát – 1:0. Nem sokkal később Karius ismét merész kifutással próbálkozott, ezúttal mentett Sporar elől, de nagyon úgy tűnt, hogy szabálytalanul, bár a bíró továbbot intett.

A 28. percben viszont a másik oldalon a tizenegyespontra mutatott, amikor De Kamps szabálytalankodott Ljajiccsal szemben, és a szerb játékos be is vágta a büntetőt, a kapu közepébe lőtt, miközben Greif elvetődött – 1:1.

Egy perccel a szünet előtt Sporar sprintelt fel a bal oldalon, és egészen látványosan nyesett-csavart kapura, a labda alig ment mellé. A másik oldalon egy kevésbé veszélyes bal oldali beadásba Bozsikov ért bele szerencsétlenül, és a lábáról a labda Greif kapujába pattant – 1:2.

A Besiktas a második félidőben sem tudott nagyon mit kezdeni Sporarral, aki az 58. percben Holman átadása után ezúttal a jobb oldalon meglódulva technikásan ellőtte a labdát Karius mellett – 2:2.

Slovan Bratislava–Besiktas 4:2 (1:2)

Góllövők: Sporar (15., 58.), Ljubicic (90+3.), Moha (90+4-) ill. Ljajics (29., 11-esből), Bozsikov (45+1., öngól).

Sárga lap: De Kamps, Ljubicic, ill. Ruiz, Ljajics.

Játékvezető: Tohver (észt).

SLOVAN: Greif–Medveděv, Abena, Bozsikov, De Marco–Rabiu (88. Bajric), De Kamps (82. Ljubicic), Holman–Drazsics (76. Daniel), Sporar, Moha.

BESIKTAS: Karius–Douglas, Vida, Victor Ruiz (74. Hutchinson), Rebocho–Elneny–Diaby (78. Lens), Dorukhan, Ljajics, N Koudu (82. Yalcin)–Umut Nayir.

A döntetlent azonban mindkét csapat kevesellte, a Besiktas többet birtokolta a labdát, néha hosszú percekre beszorította a kapujuk elé az égszínkékeket, akik többször is szinte a kapu torkából mentettek szögletre. A másik oldalon Karius megmutatta, hogy védeni is tud, amikor Drazsics ziccerénél a legjobb ütemben futott ki.

Tíz perccel a lefújás előtt a csereként beállt Hutchinson fejesénél is az utolsó pillanatban mentett a pozsonyiak védelme.

A gyerekek egy fokozattal feljebb kapcsoltak, zengett a „Gólt akarunk“ a lelátón. A jobb oldalon a csereként beállt Daniel futott el, jól is adott középre, de Sporar a kapu fölé fejelt.

Az öt perc ráadásban szintén Sporar járt közel a gólhoz, szögletre mentettek előle, a sarokrúgás után pedig a DAC korábbi csapatkapitánya helyezkedett nagyon jól, és közelről a hálóba passzolt – 3:2.

A pozsonyiak pedig tovább hajtottak, még egy akcióra volt időt, azt pedig jó 15 méterről Moha fejezte be egy védhetetlen lövéssel – 4:2.

A Slovan így győzelemmel kezdte az Európa-liga csoportkörét. A csoport másik meccsén a Braga 1:0-ra nyert a Wolverhampton otthonában.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.