Kakast kopasztottak az Anfield Roadon

Mivel a szerdai, Newcastle elleni siker csupán a második liverpooli győzelem volt az idei bajnoki szezonban, Gerrardék nem tétlenkedtek: szombaton megfőzték és megették a Tottenham sarkantyús kakasát ebédre, Riise pedig „hétmérföldes” gólt lőtt.

„To hell with Liverpool, to hell with ManCity, we‘ll fight-fight-fight for Tott-en-ham, until we win the football league“, vagyis „A pokolba a Liverpoollal és a ManCityvel, harcolni fogunk a Tottenhamért, amíg meg nem nyerjük a bajnokságot“ – énekelték a Spurs drukkerei, pedig azt ők is tudhatták, hogy a Liverpoolt legyőzni nem lesz könnyű. Sőt.

Sheringham góljai

A Spurs utoljára 1993 augusztusában tudott nyerni az Anfield Roadon, Teddy Sheringham duplájával 2:1-re, azóta a Tottenham liverpooli mérlege 0-4-9! A legemlékezetesebb „kakaskopasztás“ 1978 szeptemberében történt: a Vörösök 7:0-ra verték a Spurst az Anfield Roadon. Martin Jol, a Sarkantyúsok trénere szerint aggodalomra semmi ok, még akkor sem, ha az utóbbi 14 év legrosszabb tottenhames rajtjának vagyunk tanúi. Hat meccsből 1-1-4, ezen még a Macclesfield Townnak is illene elgondolkodnia, nemhogy a Tottenhamnek, amely bevallottan a BL-t jelentő első négy hely valamelyikén szeretne végezni – nem véletlenül költöttek 52 millió eurót (!) erősítésekre a nyáron (Chimbondáért 10, Zokoráért 12, Berbatovért közel 16 milliót fizettek, hogy csak a legnevesebbeket említsük).

Az én házam, az én váram – akár ez is lehetne mostanában a Liverpool jelmondata, a Vörösök ugyanis utóbbi 19 hazai meccsükön csak kétszer vesztettek pontot (17-2-0), s az utolsó 28 hazai bajnokijukon csak egyszer kaptak ki (még 2005 októberében a Chelsea-től). A sarkantyús kakas, amely a Tottenham címerállata, ezúttal sem hozott szerencsét a Spursnek. A vendégek a második félidőben nem bírták az iramot (szögletarány: 7:0), mégis a Spurs hívei fogták a fejüket: a csereként beállt Davids pitbullként tört utat magának a bal szélen, de középen Jenas két lépésről nem volt képes az üres kapuba belsőzni a labdát. Az ellentámadásnál Gerrard megkerülős csellel csapta be Assou-Ekottót, és az internacionalista brigád azonnal lecsapott: Bellamy kapufája után a kipattanót a dél-afrikai születésű és chilei állampolgárságú González rúgta be (1:0), majd a holland Kuijt büntette az ellenfél gyatra lestaktikáját (2:0), az utolsó percben pedig a norvég Riise gondolta úgy, hogy a vasárnap ünneplendő 26. születésnapjára meglepi magát egy góllal, és 35 méterről bevarrta (3:0). Az ellenfél csapatából egyedül a 79. percben lecserélt Danny Murphy kapott vastapsot – az Anfield Road közönsége nem felejtette el, hogy Murphy 1997 és 2004 között összesen 249 mérkőzést játszott a Liverpool mezében.

Lampard: nincs pardon! Márciusban a Fulham 1:0-ra legyőzte a Chelsea-t. A tavasz egyik legparázsabb meccse volt az, Drogba gólját érvénytelenítette a játékvezető, Gallas piros lapot kapott, Mourinho teátrális gesztusokkal vitatott minden bírói ítéletet, a lefújás után pedig a pályán csapott össze a két szurkolótábor. Ezúttal nyugodtabb légkörben zajlott a londoni „kis derbi“, s a Chelsea az utóbbi időben sokat bírált Lampard két góljával végül magabiztosan nyert a Fulham ellen. A cseh kapuspárbaj is elmaradt: a hazaiaknál a friss szerzemény, Jan Laštůvka csak a cserepadon ült, a másik oldalon pedig Petr Čechnek csupán Routhledge és Queudrue lövését kellett védenie.

Bírja-e szuflával a Reading?

Ez volt a nagy kérdés a Reading–Manchester Utd mérkőzés félidejében: az újonc (amely 2002-ben még harmadik ligás volt) ugyanis szédületes iramú meccset játszott a ManU-val, és nyolcvan percen át tartotta a lépést a favorittal. A Reading, amely odahaza 25 meccse veretlen (21-4-0), Doyle büntetőjével vezetett a Vörös Ördögök ellen, a végére azonban már lépni is alig bírtak a hazaiak, amit Cristiano Ronaldo használt ki az egyenlítésre egy szép egyéni akció után. A Reading edzője, Steve Coppell annak idején kilenc éven át a ManU játékosa volt – a tomboló közönség azonban nem csak őt, hanem a végkimerülésig küzdő csapatot is ünnepelte.

Tévezzel nem megy

a West Hamnek: amióta az argentin csodacsatárt megszerezték, még nem nyertek meccset a Kalapácsosok: iksz az Aston Villával, az UEFA-kupában hazai vereség a Palermótól, a bajnokságban pedig a Newcastle után a Manchester Citytől is kikaptak.

Nincs jobb formában a Middlesbrough sem: hétközben a Riverside Stadiumban kapott ki a negyedosztályú Notts Countytól (0:1), s ezzel kiesett a Ligakupából, a bajnokságban pedig csak egyetlen meccset tudtak nyerni Gareth Southgate védencei (paradox módon a legerősebbnek tartott Chelsea ellen).

Továbbra is veretlen viszont Martin O’Neill vezetése alatt az Aston Villa, amely utoljára április 29-én kapott ki tétmeccsen. A birminghamieknél ismét szárnyal a kolumbiai Angel, s a hétvégén már a sérüléséből felépülő Milan Baroš is beállt a Charlton ellen.

Gera és Gregory

Priskin Tamás hiányzott a Watfordból, a másodosztályban viszont pályára lépett Gera Zoltán: a West Bromwich középpályása csereként állt be a Luton otthonában, s a WBA az ő góljával egyenlített (2:2). A korábban a magyar válogatottal is hírbe hozott John Gregory lett hétközben a Queens Park Rangers trénere: az Aston Villa és a Derby egykori edzője a Hull City ellen máris győzelemre vezette a QPR-t, amely ezzel elmozdult a kiesőzónából. (gj)

Premier League, eredmények:

Szeptember 20., szerda:

Liverpool–Newcastle 2:0, 29. Kuijt, 79. Xabi Alonso; 43 754 néző.

Szeptember 23., szombat:

Liverpool–Tottenham 3:0, 64. González, 73. Kuijt, 90. Riise; 44 330.

Arsenal–Sheffield United 3:0, 65. Gallas, 69. Jagielka (öngól), 80. Henry; 59 912.

Aston Villa–Charlton 2:0, 35. Agbonlahor, 62. Moore; 35 513.

Fulham–Chelsea 0:2, 73. (11-esből) és 80. Lampard; 24 290.

Manchester City–West Ham 2:0, 50. és 63. Samaras; 41 073.

Middlesbrough–Blackburn Rovers 0:1, 27. Nonda; 24 959.

Wigan Athletic–Watford 1:1, 29. Camara, ill. 63. Bouazza; 16 359.

Reading–Manchester Utd 1:1, 48. Doyle (11-esből), ill. 73. C. Ronaldo; 24 098.