Siker – nézhetetlen játékkal
Nagy meccsen utoljára 2018 októberében játszott jól a Juventus, amikor a Bajnokok Ligája H csoportjában a Juventus Paulo Dybala góljával 1–0-ra legyőzte az Old Traffordon a Manchester Unitedet, és ötpontos előnyre tett szert a csoportban. A visszavágón még mindig remekül futballozott a Juve, de Cristiano Ronaldo csodagóljára két találattal válaszolt a Manchester United, így a Juventus odahaza veszítette tökéletes mérlegét a Bajnokok Ligája idei kiírásának csoportkörében.
Onnantól elindult a lejtőn a csapat. A bajnoki veretlenséget már csak a VAR mentette meg a Sampdoria ellen, aztán a csapat borzalmasan játszott a Lazio, a Milan vagy a Parma elleni bajnokin, miközben tükörsimán kiesett az Olasz Kupából.
Massimiliano Allegri 250. meccse a Juventus élén több szempontból sem úgy alakult, ahogy szerette volna: egyrészt reklamálás miatt elküldték a kispadtól, másrészt Leonardo Bonucci után védelmének másik alappillére, Giorgio Chiellini is megsérült, harmadrészt pedig az Atalanta bohócot csinált a Juventusból, a 3–0-s végeredmény tökéletesen tükrözte a két csapat közti klassziskülönbséget.
Egy Sassuolo vagy Frosinone szintű ellenféllel szemben sem villogott a csapat, sőt. Aztán a kilátástalan madridi BL-meccs után végre azt gondolhatták a szurkolók, hogy majd legalább a kiesés ellen küzdő Bolognát lesöpri a csapat, de az ellenkezője történt: a bolognaiak az első játékrészben összesen kilenc lövést kíséreltek meg – többet, mint az idényben a Juventus bármelyik ellenfele, bármelyik sorozatban. A Juventus játéka a Conte-korszak előtti időket idézte, amikor a 7. helyen duplázott a Serie A-ban a csapat.
A Ronaldo-faktor
Azt, hogy Cristiano Ronaldo megéri-e a 100 milliós befektetést, egyértelműen csak a tavasz tudja eldönteni a futballban, hiszen akkor osztják ki a kupákat, és akkor zajlik a BL egyenes kieséses szakasza. Ronaldo lassan indult be Torinóban, 4 meccs és 320 perc kellett az első góljához, utána azonban beindult, és eddig 19 gólt szerzett a bajnokságban. Ugyanakkor csak egyetlenegyet a BL-ben, azt is egy vesztes meccsen.
Ha tovább boncolgatjuk a témát, akkor még vegyesebb lesz a kép. Ronaldo ugyanis nemcsak a BL-meccseken hallgat, hanem a rangadókon is. A Napoli ellen 180 perc alatt sem lőtt gólt, de nem talált be az Inter vagy a Roma ellen sem, a legnagyobb csapat, amely ellen gólt szerzett, az az AC Milan.
Mindezt ráadásul úgy, hogy Ronaldo színre lépésével drasztikusan csökkentek a társak mutatói. Dybala 22 góllal zárta az előző szezont, jelenleg négy gólnál jár, és ezzel már dobogós a házi góllövőlistán. Douglas Costa írd és mondd egygólos, mint ahogy Cuadrado is, Pjanic kettő, ami nem csoda, hiszen Ronaldo az összes szabadrúgást ellövi, talán a Napoli ellen próbálkozhatott először, be is lőtte, így az ő 1/1-es mutatója áll szemben Ronaldo cca 30/0-s mutatójával.
Természetesen nem arról van szó, hogy Ronaldo lenne a fék a Juventusban, és nélküle szárnyalnának a többiek, de arról egészen biztosan szó van, hogy az ő leigazolása és csapatba illesztése egyelőre semmiképp sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A Juventus a tavalyi BL-szezonban egy pocsék meccs (Juventus–Real Madrid 0–3) után bemutatott hatalmas bravúrral, a Real Madrid idegenbeli 3–1-es legyőzésével, emelt fővel búcsúzott a sorozattól. 2019-ben az a helyzet, hogy már a legjobb 16 között is csak a csodában bízhat a csapat, vagyis a sorozatban mindössze egy kiemelkedő produkciót tudott bemutatni az MU idegenbeli legyőzésével. A Juventus januárban megszerezte az Olasz Szuperkupát a Milan legyőzésével, és várhatóan megszerzi majd zsinórban 8. bajnoki címét is. Ugyanakkor szégyenletes módon esett ki az Olasz Kupából, és szinte reménytelen a helyzete az Atlético ellen, hiszen idegenben egy rendes támadást is alig tudott vezetni. Bár folyamatosan történelmi tetteket és rekordokat ér el a klub, a siker nagyon viszonylagos, ha a számok mögé néz az ember.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.