Jól játszott, mégis kikapott a DAC a Slovantól

<p>Bár a&nbsp;második félidőben fölényben játszott, és be is szorította ellenfelét a&nbsp;DAC a&nbsp;pozsonyi Slovan pályáján, egy védelmi hiba után lőtt gólnak köszönhetően az égszínkékek 1:0-ra nyertek a&nbsp;labdarúgó Fortuna Liga 14. fordulójában.</p>

A forduló rangadójának hangulatát a vendégszurkolók adták meg, 422-en kísérték el csapatukat Pozsonyba. A DAC nem volt megszeppenve a Pasienky-stadionban, ahol március 15-én győzni tudott, az első helyzet a vendégeké volt: Pačinda találta meg egy felívelt labdával Sarrt, de ő nem tudta lekezelni a labdát, így Mucha lecsapott rá. A másik oldalon Savicevic próbálkozott egy távoli lövéssel, Tujvel szögletre mentett. Pačinda nagyon aktívan játszott, több jó lövéssel is észrevetette magát, ám a 14. percben a Slovan megszerezte a vezetést: Podaný beadása után Zreľák közelében egyetlen hátvéd sem volt, a hazai csatár pedig ebben a helyzetben nem hibázott – 1:0.  A DAC többet birtokolta a labdát, de ez meddő fölénynek bizonyult. A 33. percben Kubík Strakával ütközött, a Slovan szélsője lent maradt a földön, Tujvel sietett a segítségére. A tévéközvetítésben látszott, hogy Kubík nem nagyon „volt nyomon“, hogy mi történt vele, de néhány perc ápolás után visszatért a pályára.  A 41. percben egy DAC-kontra végén Polievka lőhetett – a labda mellé ment, de ez már nem is számított, mert a sárga-kékek támadója lesen volt. A Slovannak is volt helyzete, de a lövés levágódott, a félidőt pedig Pačinda szép ollózása zárta, amit Mucha könnyedén védett.  A második játékrészben egyértelműen a DAC dominált, az 55. percben egy bal oldali beadás után a csereként beállt Stephens fejelt mellé, tíz perccel később Pačindától indult egy akció, Pambou fejelt Kwinhez, az ő fejesét azonban Mucha védte. A Slovan kapusának nem sokkal később Stephens felhőfejese után is szögletre kellett tolnia a labdát. A 73. percben a másik oldalon Milinkovics szöglete után Priskin fejelt mellé, kisvártatva pedig Savicevic beívelt szabadrúgása után Sarr majdnem a saját kapujába lőtt. Egy Slovan-kontra végén Priskin ziccerét védte Tujvel.  A sárga-kékek az utolsó tíz percben mindent egy lapra tettek fel, Michalík ment előre, lőtt is egy gólt, de a bíró már korábban lest jelzett. Štepanovský lövését Mucha védte. Az utolsó percek teljesen ideges hangulatban zajlottak, Podaný lesérült, így a hazaiak eggyel kevesebben voltak a pályán, de nem sokkal később a Slovan kapuja előtti kavarodás után a játékvezető kiállította Michalíkot... Tomislav Maric, a DAC vezetőedzője azért reklamált, mert a bíró csak két perc hosszabbítást jelzett, de végül több mint öt perc volt a ráadás. Gól viszont már nem született, így a Slovan 1:0-ra nyert. A DAC számára ezzel véget ért az ötmeccses idegenbeli sorozat, amelyet egy győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel zárt. Jövő szombaton a dunaszerdahelyiek másfél hónap után újra hazai pályán szerepelnek, a zsolnai együttest fogadják. Slovan–DAC 1:0 (1:0)Góllövők: Zreľák (14.)Sárga lap: Milinkovics, González, Saláta, Szekulics, ill. Pambou, Pačinda, Štepanovský.Piros lap: Michalík (90., DAC).Játékvezető: D. Sedlák. SLOVAN: Mucha–Čikoš, Saláta, Szekulics, Podaný–Savicevic, Szimovics (46. González)–Zreľák, Kubík (61. Oršula), Milinkovics–Vittek (71. Priskin).DAC: Tujvel–Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň–Straka(46. Stephens), Simon Pambou (73. Mészáros A.)–Sarr, Ľupták, Pačinda–Polievka.