Nagyszombat | 2:1-re nyerni tudott a DAC Nagyszombatban a labdarúgó Fortuna Liga 11. fordulójában, ezzel ötéves nyeretlenségi szériájának vetett véget a Spartak otthonában.
Orosky Tamás

2019. október 5. 18:27

- TASR-felvétel

Peter Hyballa vezetőedző a nagyszombatiak ellen nem akart változtatni a zsolnaiak ellen 1:0-ás győzelmet aratott kezdőcsapaton, még a hivatalos, meccs előtti jegyzőkönyvben is ez az összeállítás szerepelt - hogy végül Koštrna helyett Blackman fusson ki a gyepre jobbhátvédként. Továbbra sem ült ott a kispadon Kalmár Zsolt, aki a héten már edzésbe állt sérülése után.

Az egész napi borongós időjárás után nem volt meglepő, hogy a meccs szitáló esőben kezdődött - mintha az égiek is elszomorodtak volna, hogy a nagyszombati B-közép nem maradt adós a bunkó viselkedéssel. Óriási molinójukon hatalmas betűkkel kérdezték a cseh himnusz első sorával, hol a hazám? A lovon ülő, "Huráááá DAC" feliratú mesealak mellett pedig kirajzolódott a válasz is, a Szlovákiát ábrázoló térképbe a "Sem szlovák", a magyarba a "Sem magyar" felirat került. Közben pedig nyomdafestéket nem tűrő módon szidták a dunaszerdahelyeieket, de "kaptak" a ferencvárosiak is. A szépszámú DAC-tábor a lehető legjobban, a Himnusz eléneklésével válaszolt.

Csapatuk sem maradt le, ami a reakciót illeti, az 5. percben Vida Kristopher lövését még bravúrral védte Rusov kapus, de Andrej Fábry előtt már csak két gólvonalon álló nagyszombati védő maradt, akik között könnyedén helyezett a hálóba - 0:1.

A Spartak először a 10. percben veszélyeztetett, egy szögletet követően a gólvonal elől kellett kivágnia a labdát a sárga-kékeknek. Újabb hazai lehetőség a 25. percben adódott, Rafael fejesét kellett kitornáznia a jobb felsőből Jedličkának. Öt perccel később is felsóhajthattak a dunaszerdahelyiek, egy lapos jobb oldali beadást a teljesen üresen érkező Lovat csak az oldalhálóra tudta kotorni. A 43. percben Oravec eresztett meg egy életerős lövést a 16-oshoz közel, Rusov szép vetődéssel hárított.

Szünet után a nagyszombatiak nagyobb fordulatszámra kapcsoltak, a folyamatos dob- és trombitaszótól hangos lelató előtti kapura tüzeltek, fejjel (Rafael) és lábbal (Gamboš), de Jedlička a helyén volt. A 62. percben a szellős védelmeket könnyen mattolhatták volna mindkét oldalon, de a kontrákat gyatrán fejezték be a támadó csapatok.

Hyballa a 67. percben változtatott, a gólszerző Fábry helyére Divkovic állt be, de rögtön az ezt követő akcióból egyenlített a Spartak. Lovattal szemben Jedlička kirobbant a kapujából, de így is el tudta mellette tenni a labdát a nagyszombatiak játékosa - 1:1. Három perccel később öngólveszélyes mentést láthattunk a sárga-kékektől.

A nagyszombati drukkerek görögtüzeket gyújtottak, így aránylag rosszul láthatták, mi történik a másik kapu előtt a 75. percben: egy labdaszerzés után Vida Kristopher angolos hidegvérrel gurított a kapuba - 1:2. A találat történelminek is nevezhető, a magyarországi légiós ugyanis most már minden Fortuna ligás csapatnak lőtt gólt, a Spartak volt az utolsó hiányzó.

Az utolsó tíz percben a nagyszombatiak főleg beadásokból próbálták elérni az újabb egyenlítést. Sobczyk lövése a 87. percben csak centikkel kerülte el a vinklit. A dunaszerdahelyiek azonban megúszták kapott gól nélkül Yilmaz ziccerét is, így öt év után először nyertek az Anton Malatinský-stadionban.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.