Feltámadtak az eperjesiek

Pozsony. A listavezető Ličartovce és a második helyen álló besztercebányai Dukla is győzött a 19. fordulóban, így nem történt változás a tabella élén. Folytatja remek tavaszi teljesítményét a DAC, ezúttal a nyitrai együttest győzte le.

Miroslav Kozák (a labdával) szerezte a DAC második gólját Örzsik Ödön felvételeA Dubová otthonában döntetleneztek a rimaszombatiak. Úgy tűnik, feltámadtak a szebb napokat látott eperjesiek, a múlt héten 5:0-ra lelépték a Velké Leváret, szombaton pedig idegenben 3:0-ra nyertek a szenciek ellen.

DAC–FC Nitra 3:2 (1:0). Góllövők: Šimček (20.), M. Kozák (52.), Straka(74), ill. Kušpál (65)., Ferenczy (88). Játékvezető: Udvardy, 1130 néző. Az áprilisi télben a játékosok legnagyobb ellenfele a labdakezelést, összjátékot akadályozó orkánerejű szél volt. A csallóköziek nehezen lendültek játékba, első helyzetüket a 18. percben Goljan puskázta el. Két perccel később egy begyakorolt figura végén M. Kozák lövését Ondruška a mezőnybe tenyerelte, a kipattanót Šimček lőtte a hálóba. A 32., illetve a 47. percben M. Kozák ziccert hibázott. Öt perc elteltével Buka hatalmas partdobását Kozák kapásból a jobb felső sarokba bombázta. A 65. percben a sokat bakizó Veselský partjelző hozta gólhelyzetbe a vendégeket. Kušpál leshelyzetből indulva a kifutó Belán (a DAC kapusának hálója tavasszal 335 percen át maradt érintetlen!) mellett a hosszú sarokba talált. A 74. percben egy sakk-matt akció végén Straka növelte a sárga-kékek előnyét. Röviddel a meccs vége előtt a hazai védők hibájából Ferenczy húzott hasznot. A hosszabbításban Sárkány begyűjtötte második sárgáját, s mehetett zuhanyozni. Megérdemelten győzött a tavasz meglepetéscsapata. A hazaiak összeállítása: Belán–Guza, Loj, J. Ďurica–Buka (69. G. Majoroš), Straka, Lengyel, Goljan, Sárkány–Šimček (85. Privarčák), M. Kozák. (ái)

DEVĺN–ČAŇA 5:0 (2:0). Góllövők: Tomaček (51., 61. – az elsőt 11-esből), Keller (11.), Schlezinger (31.), Majerník (72. – 11-esből). Játékvezető: Šulek, 400 néző. Kezdettől fogva óriási fölényben futballoztak a hazaiak.

LIČARTOVCE–SLOVAN B 3:0 (1:0). Góllövők: Pagor (89., 90.), Lapšanský (45.). Játékvezető: Dobos, 1350 néző. Nagyobb arányban is nyerhetett volna az éllovas.

SENEC–PREŠOV 0:3 (0:0). Góllövők: Palša (61., 71.), Jakubko (79.). Játékvezető: Ligocký, 500 néző. Az első félidőben a hazaiak diktálták az iramot, ám a szünet után a csereként beállt Palša gyors kontrák végén két gólt szerzett. Ezzel eldöntötte a mérkőzés sorsát.

B. BYSTRICA–SENICA 1:0 (0:0). Góllövő: Svintek (62.). Játékvezető: Vnuk, 1700 néző. Érdekes mérkőzésen a katonák birtokolták többet a labdát.

HUMENNÉ–TOPOĽČANY 2:1 (2:0). Góllövők: Aličkovič (20.), Čerňa (27.), ill. Papranec (80.). Játékvezető: Richtárik, 1000 néző. Kiállítva: Bažík (75. – Humenné). Megérdemelten nyertek a vendéglátók.

DUBOVÁ–RIM. SOBOTA 0:0. Játékvezető: Jaška, 650 néző. Kiállítva: Lipovský (45. – Rim. Sobota). A hazaiak rengeteg helyzetet elpuskáztak.

A V. Leváre–Podbrezová meccset elhalasztották.