A tervek szerint a régi-új klub ősszel harcba száll a VII. ligában.
Feltámad a királyhelmeci labdarúgás, amely jövőre a 100-asát ünnepli
Új polgári társulás alakult FK 1927 Királyhelmec néven, amely tiszta lappal, határozott jövőképpel és a helyi közösség teljes támogatásával indítja újra a városi futballéletet. A cél: felnőttcsapat már az ősszel rajtoló bajnokságban a VII. ligában, virágzó utánpótlás-nevelés és egy fenntartható, stabil sportklub kiépítése.
Királyhelmecen a labdarúgás sosem csupán egy sportág volt a sok közül, hanem a helyi identitás, a közösségi élet és a tradíció elválaszthatatlan része. A legelső feljegyzések szerint a sportág szervezett formája 1927-ig nyúlik vissza, amikor a KSC Királyhelmec bemutatkozott a körzeti ligában.
Ezt az örökséget karolta fel egy tenni akaró helyi csapat, amikor megalapította az FK 1927 Királyhelmec polgári társulást, amely hivatalosan is átveszi a helyi labdarúgás működtetését és szakmai irányítását. Az alapítók egyöntetű támogatásával a klub elnöki tisztségét Szacsko Lóránt vállalta el. Az ő feladata lesz a klub stratégiai vezetése és a stabilitás biztosítása.
„Nagyon nehéz döntés volt, több napra volt szükségem, hogy átgondoljam és megbeszéljem a családommal, de végül a szívemre hallgattam, és igent mondtam a felkérésre. Olyan korosztályos és felnőttcsapatot szeretnénk építeni, amelynek mezét mindenki büszkén viseli, játékosaira minden szurkoló és lakos büszke legyen.
Azt szeretnénk, hogy vasárnaponként a teplom után a lelátó legyen a legfontosabb hely, ahol együtt szurkolunk minden egyes mérkőzésen a győzelemért. Azt szeretnénk elérni, hogy az ifjúsági csapatok játékosainak álma az legyen, hogy egyszer ők is pályára léphessenek a királyhelmeci felnőttcsapatban
– mondta Szacsko, hozzátéve, az elnökség tagjai lemondanak a fizetésükről. –
Össze kell fognunk, hogy 2027-ben együtt ünnepelhessük meg az FK Királyhelmec 100 éves évfordulóját.”
Az operatív munkát két alelnök segíti: Bányácski Kornél a szakmai irányításért felel, az ő feladata a játékosok és sportolók megszólítása, toborzása és a sportszakmai munka koordinálása.
„Sok bodrogközi gyereknek kínálunk lehetőséget a mozgásra, a sportolásra, szeretnénk ha ezzel a lehetőséggel a szülők is élnének. Biztatjuk őket hogy éljenek ezzel a lehetőséggel, hiszen a sport, az elért siker dupla öröm a családban”
– nyilatkozta Bányácski.
Pető Patrik az adminisztratív, pénzügyi és szervezési feladatokat irányítja, biztosítva a klub transzparens és gördülékeny mindennapi működését.
A klub szellemi atyja és a vízió megálmodója Geri Ádám (az FC Košice klubigazgatója), aki csapatával hónapokon át dolgozott azon, hogy a működéshez szükséges szervezeti, jogi és adminisztratív háttér meglegyen.
„Számunkra ez nemcsak sport, hanem örökség, tradíció és hagyomány. Egy olyan közös ügy, amelyre büszkén építhetünk. Egy sikeres klubhoz elengedhetetlen a biztos háttér és a közönség szeretete, Királyhelmecen most mindkettő adott
– jelentette ki Geri.
A klub külön köszönetét fejezte ki Pataky Károly polgármesternek, a város vezetésének és a képviselő-testület tagjainak, akik az első pillanattól kezdve segítő kezet nyújtottak, és megerősítették elkötelezettségüket a klub elindításához és fenntartásához szükséges feltételek biztosításában.
Hogy a helyiek mennyire szomjazzák a futballt, azt a szurkolói ankét is bizonyítja, több, mint 100 érdeklődő jelent meg a városháza nagytermében rendezett eseményen.
A klubvezetés ígérete szerint a végrehajtó testület további tagjait a közeljövőben mutatják be a nyilvánosságnak. Hamarosan megnyílik a lehetőség a sportszervezethez való hivatalos csatlakozásra is, legyen szó tagokról, támogatókról vagy önkéntesekről), melynek részleteiről időben tájékoztatják a lakosságot.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.