Egygólos vereség – harmadszor

Lisszabon. A papírformának megfelelően kikapott a magyar férfi kézilabda-válogatott az Eb-címvédő Svédországtól, ám a 33:32-es vereség miatt nem szabad, nem kell szégyenkeznie. Csak akkor jutottak tovább a magyarok, ha tegnap este – lapzárta után – három góllal legyőzték a szlovéneket, a franciák pedig megverték a svédeket.

Portugáliában hajrájához érkeztek a férfi kézilabda-világbajnokság küzdelmeiČTK-felvételA kötelező tiszteletkört mindkét szakvezető megtette a szerda esti találkozó előtt, hiszen Skaliczki László elismerte, az Európa-bajnoki címvédő nagyon erős csapat, még akkor is, ha sok, harmincon túli klasszissal rendelkezik. A svédek részéről Bengt Johansson is úgy vélte, csapata az esélyesebb, noha kissé azért tart az ellenféltől, csak a győzelem lehet üdvözítő. Már csak azért is, mert az együttes nulla ponttal érkezett a középdöntőbe, így csupán két győzelemmel juthatna tovább a legjobb nyolc közé.

A találkozót bátran kezdték a magyarok, bár az első percekben kissé ijesztőnek hatott, hogy a középső védők ki-kiléptek a falból, szerencsére nem követte komoly nyitott védekezés. Ezt Perez használta ki a legjobban, aki gyakorlatilag minden pozícióból, minden szituációból életveszélyesen lőtt, s Svensson kapus bárhogy helyezkedett, a labda mindig megtalálta a kapuba vezető utat. A második játékrész elején remekeltek a magyarok, 19:17-re, majd 21:19-re is elhúzott a Skaliczki-csapat, ám innen nem tudott továbblépni. Márpedig két gól a kézilabdában az utóbbi évtized legjobb válogatottja ellen vajmi kevés: Wislanderék előbb egyenlítettek (21:21), majd a 49. percre 28:24-re el is léptek. Hiába nőtt fel Nagy László a második félidőben erejével elkészülő Perez mellé a gólgyártásban, a másik oldalon Lövgren a „semmiből” is betalált az összességében remekül védő Szatmári kapujába. A magyarok parádés hajrával egy gólra felzárkózva mindössze szolid, 33:32-es vereséget szenvedett.

Skaliczki László, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a mérkőzést követően így értékelt: „Eddigi legjobb mérkőzésünket játszottuk a világbajnokságon. Ha egy kicsit több szerencsénk van, akár pontot vagy pontokat is szerezhettünk volna a svédek ellen. Elkerülhető lett volna a vereség, ha a második félidő közepén nem adjuk el sokszor a labdát.”

EREDMÉNYEK – 1. csoport: Izland –Lengyelország 33:29, Spanyolország–Katar 40:15.

1. Spanyolország 2 2 0 0 74:40 4

2. Izland 2 2 0 0 75:51 4

3. Lengyelország 2 0 0 2 54:67 0

4. Katar 2 0 0 2 37:82 0

2. csoport: Németország–Tunézia 30:21, Jugoszlávia–Portugália 30:28. Tegnap délután: Németország–Jugoszlávia 31:31. A németek elsőként jutottak a négy közé.

1. Németország 3 2 1 0 98:81 5

2. Jugoszlávia 3 2 1 0 89:86 5

3. Portugália 2 0 0 2 57:67 0

4. Tunézia 2 0 0 2 48:58 0

3. csoport: Horvátország–Egyiptom 29:23, Oroszország–Dánia 35:28.

1. Horvátország 2 2 0 0 57:49 4

2. Oroszország 2 1 0 1 61:56 2

3. Dánia 2 1 0 1 63:61 2

4. Egyiptom 2 0 0 2 19:64 0

4. csoport. Svédország–Magyarország 33:32 (17:17), Franciaország –Szlovénia 31:22.

1. Franciaország 2 2 0 0 60:46 4

2. Svédország 2 1 0 1 58:61 2

3. Szlovénia 2 1 0 1 51:56 2

4. Magyarország 2 0 0 2 56:62 0

u A csoportokból az első helyezettek jutnak az elődöntőbe, a másodikok az 5–8. helyért folytathatják, a többiek elbúcsúznak a vb-től. Az első hét válogatott olimpiai kvótát szerez. (O–O, sr)