Egy pontot szerzett a DAC Zsolnán

Zsolna |

<p><span dir="ltr">Egy ponttal tért haza a DAC Zsolnáról, ahol 1:1-es döntetlent játszott az addig százszázalékos MŠK együttesével a labdarúgó Fortuna Liga 4. fordulójában. A DAC sokáig vezetett a favorit otthonában, de a második félidő közepén a hazaiak egyenlítettek.</span></p>

A DAC nem ijedt meg a favorittól, a 7. percben Pačinda harcolt ki szögletet, majd ő is ívelte be a labdát, Kwin pedig jól érkezett, és a hálóba fejelt - 0:1! A középhátvédnek ez volt a második gólja a szezonban, a Slovan ellen is betalált. Három perccel később a hazai Jelic került ziccerbe, a védőt lerázta, de szemtől szemben Tujvellel a kapu fölé lőtt. A 18. percben Szarka Ákos remekül szerzett labdát, egyedül mehetett Volešákra, de a zsolnai kapus jól zárta a szöget. Rögtön az ellentámadást ziccerig kijátszották a hazaiak, de William perdítését Tujvel védte. A DAC kapusa többször is nagyot mentett. A jó iramú meccsen sok volt a kemény belépő, az ideges hangulatban Tomislav Maric, a DAC vezetőedzője is többször szóváltásba keveredett a hazaiakat irányító Adrián Guľával és a negyedik játékvezetővel. Rohamoztak a zsolnaiak, a közönségük hangja is megjött (az első félidőben csak a DAC-kórust lehetett hallani, az állásra való tekintettel felhangzott a "Három pont, gyere haza" című sláger is.) Az 59. percben egy szöglet után Škriniar lőtt kapura, már mindenki gólt kiáltott, de a labda egyszer csak Tujvel kezében volt! Továbbra is nyomtak a hazaiak, némely pontrúgásnál nem sok hiányzott az egyenlítéshez. A 69. percben már nem bírta a nyomást a DAC, egy jobb oldali beadás után Jelic közelről egyenlített - 1:1. Egyre fokozódtak az indulatok, Pačinda buktatása után majdnem dulakodásra került sor. A szabadrúgást maga Pačinda végezte el, fű alatti lövése alig ment mellé. A 78. percben Škvarka kapáslövése a kapu fölé ment, egy újabb hazai helyzetnél Tujvel bátor kifutással mentett.  Az utolsó percekben a zsolnaiak mindent egy lapra tettek fel, gyakorlatilag tíz emberrel támadtak. Ezúttal azonban nem tudtak a hosszabbításban gólt lőni, mint a Vorkszla Poltava ellen, Hučko lövése mellészállt. A DAC továbbra is veretlen a bajnokságban, és a 2. helyen áll a táblázaton. Žilina-DAC 1:1 (0:1)Góllövő: Jelic (69.), ill. Kwin (7.). Sárga lap: Jelic, Škriniar, Paur, ill. Sarr, Brašeň, Szarka, Ljubicic, Pačinda.Játékvezető: Prešinský, 2893 néző. ŽILINA: Volešák - Špalek (65. Bénes), Vavro, Škriniar, Letics - Pečovský - Paur (78. Kadlec), Škvarka (90. Hučko), Káčer, William - Jelic.DAC: Tujvel - Brašeň, Michalík, Kwin, Štepanovský - Sarr (90. Horváth B.), Ljubicic, Straka, Pačinda - Szarka (75. Jurčo), Polievka (60. Stephens). [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"197676","attributes":{"alt":"","class":"media-image","title":"","typeof":"foaf:Image"}}]]