Bundesliga – Lőw Zsolt: hiányzott a bátorság és a küzdőszellem

Bundesliga – Lőw Zsolt: hiányzott a bátorság és a küzdőszellem

Lőw Zsolt vezetőedző szerint az RB Leipzig csapatából hiányzott a bátorság és a küzdőszellem szombat este, amikor 4–0-ra kikapott az Eintracht Frankfurt otthonában a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában.

„Nehéz szavakat találni egy ilyen meccs után. Nagy terveink voltak, teljesen más játékot szerettünk volna játszani. Aktívak és bátrak akartunk lenni, de sajnos ebből keveset láttunk” – nyilatkozta a március végén kinevezett Lőw.

Hozzátette, nagyon passzívan kezdték a meccset, és bár remélte, hogy 10–15 perc után átveszik az irányítást és veszélyesebbek lesznek, ez sem sikerült.

Az első félidőt követően még csak 1–0-s hátrányban voltak a lipcseiek, majd a második felvonás elején a francia El Chadaille Bitshiabut kiállították.

„A szünetben orvosoltuk a problémákat, sokkal jobban szerettünk volna játszani a második félidőben, de a piros lap után nehéz dolgunk volt. Ilyesmit nem olyan könnyű túlélni Frankfurtban” – mondta Lőw, akinek a megbízatása az idény végéig szól.

Hangsúlyozta, taktikailag és mentálisan is a lehető legjobban felkészítik a játékosokat, de végül nekik kell ezt a pályán valóra váltaniuk, és ez a megvalósítás, a bátorság és a küzdőszellem ezúttal hiányzott.

„Erről beszélnünk kell, mert ez az én felelősségem. De mi vagyunk az utolsók, akik feladják. Ma még csalódottak lehetünk, de holnap újra előre tekintünk” – szögezte le a magyar edző.

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató, a tabellán ötödik helyezett lipcsei együttes szombaton a listavezető Bayern Münchent fogadja a Bundesligában.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?