BL: szerdai eredmények

<p>A címvédő Internazionale 4-3-ra legyőzte szerdán a vendég Tottenham Hotspurt a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, ezzel hét ponttal vezeti az A csoportot.</p>

A mérkőzést gyakorlatilag már az első negyedóra után eldöntötte az Inter, amely a második félidőben visszafogottabban játszott, a hajrában így kicsit ráijesztettek a mesterhármasig jutó Gareth Bale vezette vendégek, akik 80 percet emberhátrányban játszottak.

A csoport másik mérkőzésén nem bírt egymással a Twente és a Werder Bremen, így előbbi harmadik, utóbbi pedig a negyedik maradt.

A B jelű négyesben az Olympique Lyon biztosan győzte le a Benficát, s továbbra is százszázalékos. A franciák mögé a második helyre lépett előre a Schalke 04, mely többek között Raúl duplájával verte a pont nélküli Hapoel Tel Avivot.

A C csoportban a Manchester United a vártnál talán szerényebb különbséggel, Nani gyors góljával győzte le a Bursasport, de így is az élre állt, miután a forduló előtt vele azonos ponttal álló Glasgow Rangers döntetlent játszott a vendég Valenciával. A csoport így továbbra is nagyon szoros, mivel az első Manchester és a harmadik spanyol csapat között mindössze három pont a különbség.

Az FC Barcelona átvette a vezetést a D csoportban, miután 2-0-ra nyert az eddig meglepően jól szereplő FC Köbenhavn ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Twente (holland)-Werder Bremen (német) 1-1 (0-0)

gól: Janssen (75.), illetve Arnautovic (80.)

Internazionale (olasz)-Tottenham Hotspur (angol) 4-3 (4-0)

g: Zanetti (2.), Eto,o (11., 35., az elsőt 11-esből), Stankovic (14.), illetve Bale (52., 90., 90+1.)
kiállítva: Gomes (8., Tottenham)
A csoport állása: 1. Internazionale 7 pont, 2. Tottenham Hotspur 4, 3. Twente 2 (4-7), 4. Werder Bremen 2 (3-7)