BL: Kilenc perc alatt fordított a Barcelona, kikapott a Bayern

Madrid |

<p>Az FC Barcelona kilenc perc alatt két gólt szerezve fordított és nyert a Borussia Mönchengladbach vendégeként, míg a Bayern München 1-0-ra kikapott az Atlético Madrid otthonában a labdarúgó&nbsp;Bajnokok Ligája&nbsp;csoportkörének szerdai játéknapján.</p>

A Gladbach az első félidőben jobban futballozott katalán riválisánál, s Thorgan Hazard révén a vezetést is megszerezte, ám a második félidőben a csereként beállt Arda Turan, valamint Gerard Piqué góljával a Barca megfordította és megnyerte az összecsapást.

A Bayern München nagy csatában maradt alul az Atléticóval szemben úgy, hogy Yannick Carrasco első félidőben szerzett gólja után a hajrában tizenegyest hibázott a házigazda.

Nem ez volt az egyetlen kihagyott büntető a szerda esti BL-játéknapon, az FK Rosztov és a PSV Eindhoven 2-2-vel zárult oroszországi összecsapásán a vendégek, míg a Ludogorec és a Paris Saint-Germain 3-1-es francia sikerrel befejeződött bulgáriai csatáján a hazaiak rontottak a tizenegyes pontról.

Óriási küzdelmet hozott a Celtic és a Manchester City skóciai mérkőzése, a vendéglátók ugyanis nagy lelkesedéssel futballoztak, s ennek is köszönhetően 3-3-as döntetlent értek el esélyesebbnek tartott riválisukkal szemben.

Az Arsenal és a Napoli hazai pályán hozta a kötelezőt, előbbi a svájci Baselt, utóbbi a portugál Benficát verte, míg a Besiktas 1-1-et játszott a vendég Dinamo Kijevvel.

Eredmények, 2. forduló:
    A csoport:
Arsenal (angol)-FC Basel (svájci) 2-0 (2-0)
-------------------------------------------
gólszerző: Walcott (7., 26.)

Ludogorec (bolgár) - Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)
------------------------------------------------------------
g.: Natanael (16.), illetve Matuidi (41.), Cavani (55., 60.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (4-2), 2. Arsenal 4 (3-1), 3. Ludogorec 1 (2-4), 4. Basel 1 (1-3)

B csoport:
Napoli (olasz)-Benfica (portugál) 4-2 (1-0)
g.: Hamsik (20.), Mertens (51., 58.), Milik (54., 11-esből), illetve Guedes (71.), Salvio (86.)

Besiktas (török)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-1 (1-0)
-----------------------------------------------
g.: Quaresma (29.), illetve Cigankov (65.)

Az állás: 1. Napoli 6 pont, 2. Besiktas 2, 3. Dinamo Kijev 1 (2-3), 4. Benfica 1 (3-5)

C csoport:
Borussia Mönchengladbach (német)-FC Barcelona (spanyol) 1-2 (1-0)
-----------------------------------------------------------------
g.: T. Hazard (34.), illetve Turan (65.), Piqué (74.)

Celtic (skót)-Manchester City (angol) 3-3 (2-2)
g.: Dembele (3., 47.), Sterling (20., öngól), illetve Fernandinho (12.), Sterling (28.), Nolito (55.)

Az állás: 1. FC Barcelona 6 pont, 2. Manchester City 4, 3. Celtic 1, 4. Borussia Mönchengladbach 0

D csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-Bayern München (német) 1-0 (1-0)
----------------------------------------------------------
g.: Carrasco (35.)

FK Rosztov (orosz)-PSV Eindhoven (holland) 2-2 (2-2)
----------------------------------------------------
g.: Poloz (8., 37.), illetve Propper (14.), De Jong (45.+2)

Az állás: 1. Atlético Madrid 6 pont, 2. Bayern München 3, 3. PSV Eindhoven 1 (2-3), 4. FK Rosztov 1 (2-7)