Bajnokok Ligája - A Barcelona Manchesterben, a PSG Leverkusenben nyert

<p>Az FC Barcelona 2-0-ra nyert a Manchester City, a Paris Saint-Germain pedig 4-0-ra a Bayer Leverkusen otthonában kedden, a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének nyitányán.</p>

Az angliai összecsapás első félideje tulajdonképpen nagyobb helyzet nélkül telt el, majd az 53. percben Martín Demichelis a 16-os vonalán buktatta Lionel Messit, s ezzel egy csapásra megváltozott a játék képe. A szabálytanság miatt az argentin védőt kiállította a bíró, s büntetőt is ítélt, amelyet Messi értékesített. A folytatásban a korábbiaknál nyíltabb lett a csata, a City tíz emberrel is hajtott az egyenlítésért, de ez végül nem sikerült, sőt, a hajrában a Barcelona talált be ismét, így a katalánok várhatják kedvezőbb helyzetből a bő három hét múlva sorra kerülő visszavágót.
    A nap másik találkozóján a francia bajnok Paris Saint-Germain már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés, s vélhetően a továbbjutás sorsát is, ugyanis a duplázó Zlatan Ibrahimovic vezetésével 45 perc után már 3-0-ra vezetett Leverkusenben. A végeredmény 0-4 lett, így a március 12-i, párizsi visszavágó formalitásnak tűnik.