<p>A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) pénteken egyeztetéseket folytatott az Igazságügyi Minisztérium, az Önkormányzati Minisztérium és a Nemzeti Nyomozóiroda képviselőivel a múlt pénteken kirobbant európai bundabotrány kapcsán szükséges intézkedésekről.</p>
Az UEFA monitoring rendszerét használja az MLSZ
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) pénteken egyeztetéseket folytatott az Igazságügyi Minisztérium, az Önkormányzati Minisztérium és a Nemzeti Nyomozóiroda képviselőivel a múlt pénteken kirobbant európai bundabotrány kapcsán szükséges intézkedésekről - jelentette be Kisteleki István a szervezet pénteki rendkívüli elnökségi ülése után megtartott sajtótájékoztatón.
Az MLSZ elnöke hozzátette, hogy a szerdai nyoni egyeztetést követően hozzáférést kaptak az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) monitoring rendszeréhez, amelynek segítségével ezentúl az MLSZ is vizsgálni tud minden magyar érintettségű mérkőzést válogatott szinten, valamint NB I-es és NB II-es találkozókat is. A rendszer 480 fogadási irodával van kapcsolatban, így percről percre nyomon követhetőek az események.
"Amíg bármilyen gyanú nem nyer bizonyítást, addig a médiában megjelent információkat csak spekulációknak lehet felfogni - mondta Kisteleki. - Azonban a szövetség a 16 klubtulajdonossal együtt arra az álláspontra jutott, hogy minden segítséget megad az ügyben nyomozó hatóságoknak, és ha a gyanúk közül bármelyik bizonyítást nyer, a lehető legszigorúbb büntetést szabja ki az érintettekre."
A Budapest Honvéd érintettségével kapcsolatban az elnök idézte az UEFA által kapott tájékoztatást, amely szerint az európai szövetség saját ellenőrzésében a július 30-i Fenerbache-Honvéd Európa Liga-összecsapással kapcsolatban arra az álláspontra jutott, hogy a magyar együttes "feltehetőleg megsértette az európai szövetség szabályzatát, mert a vizsgálat során a rendszer rendhagyó fogadási mintát mutatott."
Kisteleki elmondta, hogy kidolgozásra került egy intézkedési terv, amelyet az NB I-es és NB II-es egyesületekkel együttműködve terveztek és valósítanak meg.
Helmeczy László alelnök hozzátette, hogy az UEFA 29 ezer összecsapást vizsgált meg, s ezek közül 65-öt talált gyanúsnak. Ebben az ügyben 17 ország érintett, a másik ellenőrzéssel - amelyet a bochumi államügyészség végzett el - kapcsolatban az MLSZ nem tud konkrét adatokról. Helmeczy jelezte: a kialakult helyzetre való tekintettel a későbbiekben megvizsgálják azt is, hogy a fegyelmi szabályzatban szükséges-e újabb szankciók bevezetése.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.