Alsóházban a bajnok

Budapest. A szombati játéknap után kialakult a rájátszás alsó- és felsőházának mezőnye a labdarúgó Borsodi Ligában. Meglepetésre a bajnok Zalaegerszeg hetedikként zárta az alapszakaszt, így nem került be az elitmezőnybe. Mivel az MTK csak döntetlenezett Dunaújvárosban, míg a Ferencváros legyőzte a Videotont, így a zöld-fehérek várhatják az élről a folytatást.

Ferencváros–Videoton 1:0 (1:0)

Gólszerző: Kriston (32.). Játékvezető: Ábrahám; 6000 néző. FERENCVÁROS: Szűcs–Vukmír, Dragóner, Balog–Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek (61. Keller)–Penksa (85. Sowunmi), Tököli (88. Jovics), Leandro. VIDEOTON: Végh–Monye, Vochin, Risztics, Vasas–Némedi (77. Szabó), Pomper, Dvéri, Tóth (68. Korsós)–Róth, Terjék (56. Földes). A rendkívül alacsony színvonalú találkozón a Ferencváros kevés lehetőségeinek egyikét gólra váltotta, így otthon tartotta a három pontot, s ezzel az alapszakasz győztese lett.

Kispest–Győr 0:2 (0:1)

Góllövők: Kartelo (10.), Bajevszki (53.). Játékvezető: Makai, 1500 néző. KISPEST: Tóth–Mészáros, Hrutka, Filó (46. Hercegfalvi)–Erős G. (63. Dubecz), Erős K., Balogh, Bárányos (63. Zombori)–Torghelle, Sasu, Hamar. GYŐR: Sebők–Böjte, Salamon, Stark, Kartelo–Baumgartner (79. Perics), Szanyó, Jäkl (88. Horváth), Füzi–Bajevszki (64. Herczeg), Nicsenko. A kiesés ellen küzdő Kispest ugyan egyenrangú partnere volt a Győrnek, de a vendégek mégis sokkal veszélyesebben játszottak, s így megérdemelten győztek.

Siófok–Zalaegerszeg 1:0 (0:0)

Góllövő: Koller (83.). Játékvezető: Sápi, 2500 néző. SIÓFOK: Németh–Pantic, Kuttor, Koller–Grósz, Kovács, Schwarcz, Sipeki (74. Schultz), László (59. Usvat)–Fülöp (53. Csordás), Filipovics. ZALAEGERSZEG: Tury–Kocsárdi, Csóka, Szabó–Nagy, Molnár, Balogh (85. Szabó), Ljubojevics, Vincze (81. Kráľ), Egressy, Kenesei (65. Gyánó). A Siófok megérdemelten szerezte meg a három pontot és került be ezzel a felsőházba, búcsúztatva onnan a tavalyi bajnokot. Az első 30 percet leszámítva a hazaiak uralták a találkozót, több helyzetet alakítottak ki, mint a vendégek.

Dunaferr–MTK 3:3 (1:3)

Góllövők: Lengyel (45., 90.), Nikolov (62.), ill. Illés (10., 30.), Zavadszky (15.). Játékvezető: Dubraviczky, 1500 néző. DUNAFERR: Bita–Zsók, Pintér, Vaskó, Báló–Nikolov, Klement, Medic, Buzás (61. Rompos)–Lengyel, Drobniak (90. Szabó). MTK: Hajdu–Molnár, Komlósi (46. Pető), Szmiljanics, Füzi–Czvitkovics (46. Lita), Jezdimirovics, Illés, Horváth, Zavadszky, Juhász. Megilletődötten kezdtek a hazaiak, és hibáikat már az első negyed órában két góllal büntették a rutinos vendégek. Biztos vezetése tudatában az MTK visszahúzódott saját térfelére és ellencsapásokból veszélyeztetett. A félidő utolsó percében szemfüles góllal szépített a Dunaferr. Szünet után sokkal jobban kezdett a dunaújvárosi együttes, és gólszerzési kísérleteit siker koronázta. A lelkes hazaiak a második félidei csupaszív játékukért rászolgáltak az egy pontra.

Sopron–Újpest 0:1 (0:0)

Góllövő: Tamási (59.). Játékvezető: Megyebíró, 2500 néző. SOPRON: Farkas–Csiszár, Lambulic, Tóth A.–Majoroš, Lazics, Bagoly, Tóth I. (77. Horváth)–Balaskó (60. Pintér), Tóth M., Sira (68. Javrujan). ÚJPEST: Vlaszák–Németh (46. Simek, 89. Cseri), Tamási, Juhár, Vanczák–Slončík, Korolovszky, Szélesi, Rósa–Tokody (82. Horváth F.), Kovács. A jó iramú, de nagyon sok hibával tarkított találkozón az Újpest megérdemelten nyert, mert gólja után több százszázalékos helyzetet is kidolgozott.

Békéscsaba–Debrecen 0:3 (0:2)

Góllövők: Vincze (27.), Sumudica (31., 36.). Játékvezető: Saskőy, 4000 néző. BÉKÉSCSABA: Fekete–Schindler, Grujics, Fehér, Bujáki (64. Hoffmann)–Kovács, Bánföldi (53. Cseke), Udvari, Vincze Z.–Tóth Gy. (76. Gavrilovics), Keresztúri. DEBRECEN: Tomics–Kiss (62. Bernáth), Éger, Szekeres, Selymes–Dombi, Vincze G., Sándor, Hanák–Ilie (82. Belényesi), Sumudica (80. Andorka). A lendületesebben és okosabban játszó debreceniek megérdemelten nyertek az átlagosnál jobb teljesítmény nyújtó házigazdákkal szemben.

12. Békéscsaba 22 4 2 16 25:59 14

A héten kezdődő rájátszás kétszer ötfordulós lesz, az 1-6. helyezettek a bajnoki címért, a 7-12.-re szorultak pedig a kiesés elkerüléséért játszanak. A résztvevők az alapszakaszban szerzett összes pontjukat és rúgott-kapott góljaikat magukkal viszik a playoffba. Ma készítik el a rájátszás menetrendjét.