GALÉRIA: A Slovan elleni döntetlennel maradt az első helyen a DAC

Küzdelmes mérkőzést hozott a Fortuna Liga őszi szezonjának legnagyobb rangadója, amelyen a DAC 1:1-es döntetlent ért el a Slovan ellen a MOL Arénában, így megőrizte első helyét a tabellán.
Mészáros György

2020. október 25. 19:38

A Slovan elleni döntetlennel maradt az első helyen a DAC
Andrija Balic (a labdával) szerezte az egyenlítő gólt. - Somogyi Tibor felvételei

Annak ellenére, hogy a Slovan a mérkőzés elhalasztását kérte amiatt, hogy a csapatból 14-en megfertőződtek koronavírussal (amibe a DAC nem egyezett bele, így a Ligás Klubok Uniója nem halaszthatta el a mérkőzést), vasárnap délután szinte a legerősebb kezdőjével lépett pályára a MOL Arénában. A pozsonyiak szakmai stábja azonban kétségkívül hiányos volt, sem a vezetőedző, a szlovén Darko Milanic, sem pedig az asszisztense, Novica Nikcsevics nem volt jelen, a helyüket a juniorok edzője Stanislav Moravec és az ő asszisztense Németh Szilárd vette át a kispadon, legalábbis papíron. Gyakorlatban nagyon úgy festett, hogy ifj. Ivan Kmotrík, a Slovan elnöke vezette a csatába a pozsonyiakat. Már az első pillanattól kezdve biztatta az övéit, miközben idegesen járkált felalá a kispad előtt. A mérkőzés után újságírói kérdésre azt is elismerte, hogy semmilyen edzői licenccel nem rendelkezik.

Aktív Weiss

Az első 10 percben szinte egyáltalán nem volt folyamatos a játék, apró szabálytalanságokkal tördelte mindkét csapat a játékot. Először a Slovan került helyzetbe, de Cavric nem ért el egy lefejelt labdát, majd a túloldalon Divkovic és Schäfer volt aktív, helyzetet azonban egyikük sem tudott kidolgozni. Támadásban aktív volt a Slovan bal oldala. Vladimír Weiss beadását Dominik Kružliak az utolsó pillanatban rúgta ki szögletre Zan Medved elől. Az ellentámadásból Njie tüzelt, de Greif kapus könnyedén védte a lövését.

A 22. percben Schäfer addig ügyeskedett a Slovan tizenhatosának vonalán, amíg eljutott lövésig, de a labda elkerülte a vendégek kapuját.

A 26. percben vezetéshez jutottak a vendégek: ismét Weiss húzta meg a bal oldalon, lerázta magáról Blackmant és rutinosan laposan erőből lőtte be középre, a labdába pedig Dominik Kružliak olyan szerencsétlenül ért bele, hogy az védhetetlenül vágódott Martin Jedlička kapujába – 0:1.

Balic-bomba

A 32. percben Nono kaszálta el Kalmár Zsoltot, amiért a Slovan játékosa sárgát, a DAC pedig jó helyről szabadrúgást kapott. Amit picit meglepő módon ezúttal Andrija Balic vállalt el, és tekert a sorfal fölött, a kapufa segítségével Greif hálójába – 1:1. A középkezdés után a magyar középpályás Holman Dávid veszélyeztetett, de a lövését az utolsó pillanatban blokkolták. Majd Cavric lódult meg a pálya jobb oldalán, a beadásába ezúttal Njie ért bele veszélyesen, de a labda a kapu fölé pattant. A 39. percben Kružliak állította meg szabálytalanul a vendégtámadást, amit sárga lappal büntetett Kráľovič játékvezető. Nono állt a labda mögé, az ő lövése is veszélyes volt, csak kicsivel kerülte el Jedlička kapuját.

A félidő vége előtt Balic villant ismét, veszélyesen lőtt kapura, Greif csak maga elé tudta paskolni a labdát, de a sárga-kékek támadói közül senki nem érkezett a kipattanóra.

Jó iramú első félidő volt, amelyben a gól mellett mindkét csapatnak akadtak helyzetei. Rangadóhoz méltóan pedig a feszültség sem hiányzott a pályáról, ami szerencsére csupán pár szóváltásba torkollott, durvaságba nem.

Divkovic felébredt

A második játékrész Slovanhelyzettel kezdődött: De Marco lőtte be a labdát középre, amely végigsuhant az egész hazai tizenhatoson, míg a másik oldalon Cavric lőhetett teljesen egyedül, de a kapu fölé durrantott. Ahogy a meccs elejét, úgy a második félidőt is aktívabban kezdte a Slovan.

Az első félidőben a kissé elveszett Divkovic játszott össze Schäferrel, aki még az alapvonal előtt be tudta adni a labdát Ramíreznek. A venezuelainak egy védővel a nyakán is sikerült kapura fordulnia, de a lövését Greif védte. Pár perccel később ismét Divkovic volt a főszereplő. Ezúttal a partvonal mellől tekert veszélyesen kapura egy szabadrúgást, Greifnek kellett a kapu fölé paskolni. A szöglet már nem volt veszélyes. Ezután a helyzet után leginkább a mezőnyben folyt a játék, egyre több volt a szabálytalanság, ifj. Kmotrík pedig egyre hangosabb volt a vendégek kispadján.

A 70. percben De Marco kapott sárgát, amiért Blackmant alig egy méterrel a vendég tizenhatos előtt buktatta. Begyakorolt figura jött, Blackman lőtt kapura, amely egy vendégjátékoson megpattant, így tudott Kružliak kapura fejelni, de a labdát ujjheggyel Greif kitolta, Kalmár pedig már nem jutott lövéshez. A következő támadásnál Kalmárék kezezést reklamáltak a Slovan tizenhatosán belül, de a Kráľovič bíró sípja néma maradt.

A másik oldalon Moha érkezett egy veszélyes Cavric-beadásra, azonban kézzel vette le a labdát. Kalmár végzett el egy cseles szabadrúgást, a figura végén Ramírez rosszul találta el a labdát.

A félidő második felében egyértelműen a DAC dominált, azonban a Slovan kontráiban végig ott rejtőzött a veszély. Az utolsó tíz percre mindkét oldalon sok lett a pontatlanság, így helyzeteket sem tudtak kialakítani a csapatok. A DAC mégis eljutott egy szabadrúgásig, amit ezúttal Kalmár végzett el. A lövése veszélyesen csapódott, Greif azonban a helyén volt. Meglepő módon Bernd Storck csak a 90. percben szánta el magát a cserére, Divkovic helyére Andrej Fábry állt be. A ráadásban Njie lőtt kapura, ám a lövését ezúttal nem Greif, hanem a Slovan védői blokkolták.

Ez volt a rangadó utolsó megmozdulása, az ősz slágermeccsén: DAC–Slovan 1:1. Így a táblázaton semmi sem változott. A DAC 2 ponttal továbbra is vezeti a bajnokságot a Slovan előtt.

Győzni kellett volna

„Domináltuk a mérkőzést, több helyzetünk is volt, igaz, nem voltak nagy ziccerek, de meg kellett volna nyernünk a meccset – mondta a lefújást követően a DAC csapatkapitánya Kalmár Zsolt. – Ennek ellenére gratulálok a csapatnak, végig mentünk a győzelemért. Az egész meccsen azt csináltuk, amit hét közben megbeszéltünk. Megvoltak a lehetőségeink, a Slovan hősiesen védekezett, de mi voltunk a jobb csapat. Minden szempontból mi játszottuk a focit, voltak lehetőségeink, amit máskor be kell lőnünk. Egy nagy rangadó volt.”

Kalmár Zsolt azt is elmondta, hogy végül örült annak, hogy a Slovan a legerősebb összeállításban érkezett Dunaszerdahelyre, mert így egy erős csapattal mérhették össze magukat. Majd hozzátette, sajnálja, hogy mégis szurkolók nélkül került sor a rangadóra, hiszen szombaton is látszott a Ferencváros–Újpest derbin, hogy milyen hangulatot tudnak teremteni a szurkolók.

„Jó meccs volt, hiszen a Slovan is erős csapattal lépett pályára. Látszott, hogy a bajnokság két legjobb csapata mérkőzött meg egymással. A játékosok mind jó teljesítményt nyújtottak, ha valakit ki kell emelnem, akkor az Njie lenne, aki a fiatal kora ellenére érett játékot mutatott. Egy kis szerencsével nyerhettünk is volna” – értékelt a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Bernd Storck, aki hozzátette, meglepődött, hogy ifj. Kmotrík vezette a Slovan csapatát, hiszen hazájában csak az ülhet le a kispadra, aki szükséges licenccel rendelkezik.

A DAC jövő héten idegenben a Sereď csapatával játszik.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.