A kassai taktika diadala Somorján

A II.labdarúgó liga hatodik fordulójának egyik vasárnapi matinéján az FC Košice kiegyenlített küzdelemben győzött idegenben a büntetőt kihagyó STK 1914 Somorja ellen (0:1).
Szilvássy József

2020. szeptember 6. 19:22

stk
Kikaptak a somorjaiak (Őry Tibor felvétele)

Mindkét csapat játékosai fogadkoztak összecsapásuk előtt, hogy tovább hosszabbítják eddigi jó sorozatukat. Ugyanis a somorjaiak tavaly késő ősztől minden hazai bajnoki mérkőzésüket megnyerték, összesen hatszor gyűjtötték be a három pontot. Az élvonalba törekvő ellenfelük viszont zsinórban tíz meccs óta veretlen. Egyik legjobbjuk, Kamil Karaš az FC Košice – magyarul is olvasható Facebook-oldalán – azonban óvatosan nyilatkozott. Szerinte elég nagy hátrányt jelent számukra, hogy vasárnap délelőtt kell pályára lépniük, amihez nincsenek hozzászokva.

Valószínűleg emiatt csak a második félidőben kapott bizonyítási lehetőséget. Társai viszont egyáltalán nem kezdtek álmosan. A 3. percben Pavúk alighanem Szoboszlai péntek esti, törökök elleni csodagólját akarta megismételni, ám mintegy harminc méteres szabadrúgásból csúnyán fölédurrantott.

Ezután fokozatosan éledezni kezdtek a vendéglátók is, akik ebben a játékrészben mezőnyfölényt harcoltak ki. Több tetszetős támadást vezettek, de Kira magabiztosan hárította a kapura tartó lövéseket. Az első negyedóra végén egymás után három szögletet rúgtak a hazaiak. A legutolsónál Keresteš kézzel ütötte el a labdát a fejelni készülő somorjai támadók elől, és Ruc játékvezető habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt azonban Boateng a jobbra vetődő kapus mellett méterekkel a bal kapufa fölé lőtte! Ezzel ismét nyeregbe ültette a vendégeket, akik néhányszor gyors elfutások végén kerültek gólhelyzetbe. Száraz azonban rendszerint résen volt. A 32. percben Kis száguldott el a jobboldalon, éles beadása átszállt a hazai védők fölött, de az őrizetlenül hagyott Liener közelről a kapu fölé emelt. Ugyanez a jelenet ismétlődött meg röviddel ezután is, amikor Ford hibázott. Szünetig már csak mezőnyjáték zajlott a tizenhatosok között.

Fordulás után a felső-csallóköziek igyekeztek nagyobb tempóra kapcsolni, de rendszerint fennakadtak a fegyelmezetten védekező, a szabad területeket rugalmasan lezáró kassaiak térfelén. Egyetlen valamirevaló helyzetük az 58. percben akadt, de Čunta közelről gyengén a hálóőr kezébe fejelte a szögletrúgásból beívelt labdát. Nem sokkal később kenyértörésre került sor. A vendéglátók a kezdőkörnél körülményesen passzolgattak, mert elöl nem találtak üres embert. A szemfüles Liener lecsapott a lassú leadásra, azonnal a kapu fele robogott, majd a túloldalon egyedül érkező Gállt hozta helyzetbe, ő pedig a tehetetlen Száraz mellett magabiztosan betalált – 0:1.

A hazai szurkolók abban bíztak, hogy kedvenceik megrázzák magukat, ám csalódniuk kellett, mert a kelet-szlovákiai rutinos játékosok végig figyelmesen bekkeltek és minden lehetőséget kihasználtak az ellentámadásokra, amelyeknek a végén akár még legalább egy gólt is szerezhettek volna. A kék-fehérek küzdöttek, igyekeztek beszorítani sokkal rutinosabb, sok csatát megért vendégeket, akik higgadtan tartották a labdát, olykor taktikai szabálytalanságokkal tördelték a végjátékot. Ján Blaháč vezetőedző a hajrában öt cserével igyekezett új lendületet vinni a játékba, eredménytelenül. A kassai taktikára ezen a délelőttön nem volt ellenszerük. Ezért hosszú idő után veszítettek odahaza.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.