A DAC újabb hazai pontvesztése

Pozsony. A pénteki nyitány (Ličartovce–Rim. Sobota 2:0) után szombaton hét mérkő-zéssel folytatódott a II. labdarúgóliga 23. fordulója. Az éllovas Trnava otthonában szinte lehengerelte a varannói együttest, és mivel üldözői nem szerepeltek százszázalékosan, a Spartak elő-nye már hat pontra növekedett. A DAC hazai pályán nem boldogult a Podbrezovával.

Nem bírt egymással a DAC-stadionban a dunaszerdahelyi és a lopéri (Podbrezová) együttesÖrzsik Ödön felvételeDAC–Podbrezová 1:1 (1:1)

Góllövők: Kováč (44.), ill. Kostúr (45.). Játékvezető: Richtárik, 1200 néző. Piros lap: J. Veselý (DAC). Kíméletlen, időnként túlzottan kemény küzdelmet hozott a találkozó. Mindkét gól az első játékrész hajrájában esett. A 44. percben a hazai Kováč talált a hálóba, ám nem sokkal később egyenlítettek a vasgyáriak: egy bal oldali beívelést Kostúr védhetetlenül fejelt a hálóba.

Senec–Slovan B 1:2 (0:1)

Góllövők: Beňo (65.), ill. Fodrek (35.), Sloboda (81.). Játékvezető: Minarčík, 630 néző. A diószegi nézők nem sokat láthattak a labdarúgás szépségeiből. Az első 45 percben a vendégek jutottak vezetéshez. Szünet után a pozsonyiak már csak a védekezésre összpontosítottak, ám a szenciek egyenlítő gólja után újítani tudtak, és 9 perccel a befejezés előtt Sloboda távoli bombából szerezte a győztes gólt.B. Bystrica–Nováky 1:2 (1:1)

Góllövők: Lešťák (43.), ill. Majsniar (34.), Bugár (86.). Játékvezető: Barczi, 1000 néző. Rosszul keztek a katonák, hisz a 8. percben kihagytak egy tizenegyest. A vendégek megérezték, hogy van keresnivalójuk ezen a találkozón, bátran, ötletesen futballoztak, és megérdemelten jutottak a három ponthoz.Topoľčany– Zl. Moravce 3:1 (1:1)

Góllövők: Papranec (45.), Kleich (46.), Želiska (82. – 11-esből), ill. Dian (8.). Játékvezető: Ďuriš, 1600 néző. Piros lap: Hlásny (51.), Štucika (82.). A sereghajtó végig alárendelt szerepet játszott, ezt tanúsítja a 15:1-es szögletarány is. Trnava–Vranov 4:1 (1:0)

Góllövők: Ujlaky (18.), Filip (46.), Kostka (74.), Kriss (83.), ill. Kozár (60.). Játékvezető: Kružliak, 2600 néző. Piros lap: Kopúnek (86.). Az első 45 percben kiegyensúlyozott volt a küzdelem, a vendégek sokáig a vártnál nagyobb ellenállást tanúsítottak. Szünet után fokozatosan kidomborodott a Spartak fölénye. Nitra–Humenné 1:0 (0:0)

Góllövő: Ferenczy (73.), ill. R. Šimko (89.). Játékvezető: Hrčka, 750 néző. A hazaiak szinte végigtámadták a 90 percet.Žiar–Devín 0:0

Játékvezető: Hracho, 560 néző. Nem bírt egymással a két együttes.

16. Zl. Moravce 23 0 5 18 13:59 5

A sereghajtó aranyosmarótiaktól a bajnokság végén 12, a szenciektől pedig 3 pontot levonnak.

A következő forduló párosítása – április 27., szombat, 10.30: Devín– Trnava (játékvezető: Ligocký), 16.00: Slovan B–Ličartovce (Ši-poš), Rim. Sobota–Žiar (Smolák), Vranov– DAC (Chládek), Podbrezová–Topoľ-čany (Benko), Z. Moravce–B. Bystrica (Bereník), Nováky– Nitra (Ko-čický), Humenné–Senec (Jekkel).