Veretlen listavezető

Pozsony. A pozsonyi III. liga szenci listavezetője, a SFM együttese szombaton a fővárosban vendégszerepelt. A lamacsi futballpályán jobban kezdtek a vendégek. Már a 8. percben vezetést szerezhettek volna, ám Kretterer jól irányzott lövését Ondrušek, a vendéglátók kapusa hatástalanította.

Pozsony. A pozsonyi III. liga szenci listavezetője, a SFM együttese szombaton a fővárosban vendégszerepelt. A lamacsi futballpályán jobban kezdtek a vendégek. Már a 8. percben vezetést szerezhettek volna, ám Kretterer jól irányzott lövését Ondrušek, a vendéglátók kapusa hatástalanította. A folytatásban jobbára a két tizenhatos között pattogott a labda. A 34. percben a hazai Pavlák hozta góllal kecsegtető helyzetbe Lipiakot, a csatár azonban pontatlanul célzott. A 43. percben szabadrúgáshoz jutottak a szenciek. Az oldalvonal közeléből Buček ívelt a kapu elé, Ondrušek kapus későn eszmélt, nagy megrökönyödésére a labda a hálóban landolt. Óriási kapushiba volt! Szünet után rákapcsoltak a vendéglátók, ellentámadásaik sokáig a vendégek 16-osánál fejeződtek be. A 69. percben azonban megtört a jég. Ferenčík szerzett labdát a felezővonal tájékán, Ondrušhoz továbbított, aki Pšenkót szöktette. A lamacsiak szélvészgyors támadója a kapujából kimozduló Kučera mellett biztosan lőtt a hálóba. Nyolc perc elteltével csődöt mondott a vendégek lestaktikája, Pšenko ziccerét azonban Kučera nagy bravúrral hárította. Az izgalmas végjátékban még Benedik és Pšenko előtt adódott gólhelyzet, az eredmény azonban már nem változott. Az éllovas megőrizte veretlenségét és továbbra is biztosan vezeti a tabellát. LAMAČ–SFM SENEC 1:1 (0:1). Gólok: Pšenko (69.), ill. Buček (43.). Sárga lap: Berešík, ill. Kakaš, Brnula. Játékvezető: Bohúň, 150 néző. SFM SENEC: Kučera–Kopriva, Fiľak, Poór, Petrovič (87. Sabadoš)–Kakaš, Brnula, Gažovič, Buček–Bergendi, Kretter (69. Bozsik). (mp)