Vereség a végjátékban

Kassa. Krízisben van a legnépszerűbb sportág Kelet-Szlovákia központjában. Erről tanúskodik a két egykori élvonalbeli kassai csapat, az FC és a Lokomotíva elmúlt hét végi mérlege.

Kassa. Krízisben van a legnépszerűbb sportág Kelet-Szlovákia központjában. Erről tanúskodik a két egykori élvonalbeli kassai csapat, az FC és a Lokomotíva elmúlt hét végi mérlege. Szombaton a jobbik Hernád-parti kollektíva bakizott hazai pályán, tegnap délelőtt az egy emelettel lejjebb szóhoz jutó, a végeken szerénykedő Lokomotíva gyarapíthatta volna pontjainak a számát.

Peter Fecko védencei az eperjesiek fakócsapatát fogadták. A vasutascsapat az első negyvenöt percben enyhe mezőnyfölényben futballozott. Jendrek két ízben is góllal kecsegtető helyzetet ügyetlenkedett el. Röviddel az első félidő lefújása előtt a hazai Turčík puskázta el a ziccert, közelről a kapu fölé durrantott. Fordulás után alábbhagyott az iram. Úgy tűnt, fogytán a hazaiak ereje. Ezt a vendégek is észlelték, nagyobb fordulatszámra kapcsoltak. Az utolsó húsz percben Kakaščík, majd Lipták került gólhelyzetbe, ám egyikük sem célzott pontosan. A lagymatagon mozgó, sokat hibázó hazai védők újabb megingásából a 83. percben Jendrek húzott hasznot. Kilépett a védők gyűrűjéből és habozás nélkül a hálóba lőtt. Ennél az akciónál megsérült a Hernád-partiak kapusa, Jendreket Cverňák váltott fel a párharc hajrájában. A hazaiak cserekapusa a mérkőzés utolsó másodperceiben gondolt egy merészet, és kiruccanásra indult. Övéi szögleténél megpróbált zavart kelteni a vendégek tizenhatosában. A Lokomotíva játékosai azonban kis híján mattot adtak kapusuknak. A pontatlan pontrúgást követően ellentámadásból Kakaščík növelhette volna a vendégek előnyét. Lövése csupán hajszállal tévesztett célt. A forgatókönyv ismétlődött, csupán a szereposztás változott. A gyengécske Lokomotíva ezúttal sem tudta pontokra váltani a hazai pálya előnyét. A vesztes kollektíva malmára hajtja a vizet, hogy a sereghajtó nagykaposiak képtelenek elrugaszkodni a sereghajtó pozíciójából. LOKOMOTĺVA KOŠICE– PREŠOV B 0:1 (0:0). Góllövő: 83. Macko. Sárga lap: Lipták, Kolivoš-ka, Macko (mindannyian Prešov B). Játékvezető: Chochoľák, 300 néző. LOKOMOTĺVA: Jendrek (84. Cverňák)–Róbert Lukáč–Turčík, Kováč, Kunzo–Horňák, Marinčák, Fecík, Ďuran–Kocsis, Paulinský (67. Legát). (em, ái)