Városi rendőrök vigyáznak az iskolásokra Párkányban

Párkány |

<p>Az a hír terjedt el a városban, hogy az iskolák környékén titokzatos idegen szólítja le a gyerekeket. Időről időre országszerte felröppennek ilyen, iskolák és játszóterek környékén felbukkanó titokzatos autókról és cukros bácsikról szóló rémhírek, de a gyermekrablási kísérletekről szóló híreszteléseknek a legtöbb esetben nincs valóságalapjuk.</p>

„Hozzánk nem érkezett ilyen információ. Járőreink minden reggel és délután az iskolák környékén teljesítenek szolgálatot. Nemcsak az Ady utcában, hanem a buszmegállók környékén is járőröznek” – tájékoztatta lapunkat Bohumír Horban, a városi rendőrség parancsnoka. Fodor Zsuzsanna, az Ady Endre Alapiskola igazgatója szerint a gyerekek biztonságban vannak. „Iskolánkban szigorú beléptetőrendszert vezettünk be. A portán mindig van felügyelő, aki bejegyzi, hogy ki és milyen céllal lép be az épületbe, illetve azt is, mikor távozik” – nyilatkozott a magyar alapiskola igazgatója. Hasonló rendszer működik a szlovák alapiskolában is. Mindkét iskolában pedagógus kíséri délutánonként a kisebb diákokat az autóbusz-megállókhoz. A magyar és a szlovák alapiskola diákjainak jelentős része beutazó. Fodor Zsuzsanna igazgató úgy tájékoztatott, hogy a múlt héten levelet kaptak a minisztériumtól, amelyben arra kérik az iskolavezetőket, fokozottan figyeljenek oda a diákok biztonságára. „Minden szükséges óvintézkedést megtettünk” – mondta az igazgató.

A szülők többsége elégedett a párkányi iskolákban bevezetett megelőző intézkedésekkel. Vannak viszont, akik úgy vélik, az iskoláknak aktívabban ki kellene venniük részüket abból is, hogy felkészítsék a tanulókat a gyermekrablással kapcsolatos helyzetekre. „Kislányommal van egy előre megbeszélt titkos jelszavunk arra az esetre, ha valaki arra hivatkozva, hogy az ismerősünk, magával akarná vinni. Meggyőződésem, hogy a gyerekek az iskolában és a pedagógusok felügyelete alatt biztonságban vannak, de nem árt az óvatosság” – jegyezte meg egy szülő.

A tengerentúlról és Nyugat-Európából hazatelepült családok szerint az Egyesült Államokban, Kanadában és az európai országok nagy részében az iskolák nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a gyerekeket felkészítsék arra az esetre, ha valaki erőszakoskodna velük. „Több mint egy évtizedig éltünk külföldön, ahol az iskolákban rendszeres foglalkozásokat és előadásokat tartanak a gyerekeknek. A városban, ahol éltünk, volt példa gyermekrablásra, ezért fontosnak tartom, hogy szülőként otthon is rendszeresen beszéljek gyerekeimmel erről a témáról. Ottani iskolájukban megtanulták, hogy ha valaki erőszakkal meg akarja ragadni őket, a földre kell vetniük magukat, rúgkapálni és torkuk szakadtából kiabálni kell, hogy ezzel is megnehezítsék a gyermekrabló dolgát. Nem illedelmes viselkedésre vall, de tudják: idegeneknek nem szabad útbaigazítást adniuk. Főleg akkor nem, ha az illető autóban ül. Jó lenne, ha a szlovákiai iskolákban is bevezetnének hasonló tréningeket vagy legalább az osztályfőnöki órákon rendszeresen foglalkoznának ezzel a témával” – véli egy másik szülő.
 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?