Tóth mesterhármasa és tizenegy sárga lap

Nagymihály. A tegnap délelőtt rendezett összecsapáson két figyelemre méltó esemény szemtanúi voltak a futballrajongók. A hazai szurkolók nagy örömére a kiválóan játszó, rendkívül gólveszélyes Tóth háromszor talált a vendégek hálójába, ami végül is a három ponthoz segítette a Zemplínt.

Nagymihály. A tegnap délelőtt rendezett összecsapáson két figyelemre méltó esemény szemtanúi voltak a futballrajongók. A hazai szurkolók nagy örömére a kiválóan játszó, rendkívül gólveszélyes Tóth háromszor talált a vendégek hálójába, ami végül is a három ponthoz segítette a Zemplínt. Ugyanakkor Jenčura játékvezető sem fukarkodott a figyelmeztetésekkel, hiszen a mérkőzésen tizenegyszer húzta elő a sárga lapot a zsebéből. Kész szerencse, hogy a fegyelmezetlenkedő, szabálytalankodó labdarúgók egyike sem duplázott.

Jobban kezdtek a nagymihályiak, Tóth már a 10. percben gólt szerezhetett volna, lövését azonban Kri-žalkovič, a vendégek kapusa csupán nagy üggyel-bajjal hárította. A 19. percben Tóth éles lövése landolt a vendégek hálójában. Pár perccel később Adam bombáját Križalkovič szögletre tenyerelte. A 37. percben a vendégek kiegyenlítettek. Guzik ugyan előbb képtelen volt Komenda kapujába találni, ám Šott lapos lövése már a hálóban kötött ki. Szünet után a Lipany kezdett jobban. Főleg középpályás alakzatuk jó játékának köszönhetően ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az 55. percben Štoffan szabadrúgásból talált a nagymihályiak kapujába. A bekapott gól nem törte le a vendéglátókat. Gajdoščík szabadrúgása a 66. percben Tóth elé pattant, aki habozás nélkül a hálóba célzott. Három perccel később ismét a hazaiaknál volt az előny. Gajdoščík a kapu elé csavarta be a labdát, a jól helyezkedő Tóth ezúttal sem hibázott. A mérkőzés hajrájában Capík és Tóth előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám egyikük sem volt eredményes. MICHALOVCE–LIPANY 3: (1:1). Gólok: Tóth 3 (19., 66.,69.), ill. Šott (37.), Štofan (55.). Sárga lap: A. Devečka, Tóth, Nemčík, Capík, Ruskovský, Marcin, ill. Guzik, Štofan, Andraščik, Liščnský, Šott. Játékvezető: Jenčura, 700 néző. MICHALOVCE: Komenda–Kiršner, Nemčík, Ovák (60. Geroč), Adam–Capík, Gajdoščík, Marcin, A. Devečka (90. M. Devečka). LIPANY: Križalkovič–Verbovský, Andraščík, Smetanka, Molčan–Guzy (76. Liščinský), Štofan, Šott, Franta (76. Radačovský)–Guzík, Pončák (86. Hatala). (kk)