Tanulmány készült a vidéki turizmus fejlesztéséről

<p>Nagykapos. Az Ung-vidék központjában található magyar közösségi házban mutatták be azt a vidéki turizmus fejlesztésével kapcsolatos helyzetfelmérő tanulmányt, melyet egy nagyrészt európai uniós támogatásból megvalósuló pályázat keretében szlovákiai és magyarországi szakemberek készítettek el.</p>

LECZO ZOLTÁN

Gabri Rudolf, a Nagykapos és Vidéke Társulás elnöke lapunknak elmondta, a szervezet az elmúlt évben a gyöngyösi ÉMOR-TISZK Nonprofit Zrt.-vel közösen a Magyar–Szlovák Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007–2013 címmel meghirdetett projektből igényelt támogatást a Határtalan vendéglátás – Szakképzési együttműködés a határon átnyúló minőségi turizmus fellendítéséért elnevezésű, 232 162 euró összköltségű program megvalósításához. Ebből a pénzből 104 209 eurót az Ung-vidéki szervezet használhat fel. A projekt költségeinek 85 százalékát az Európai Uniótól nyert hozzájárulásból fedezik, a kiadások 10 százalékának kifizetését az egyes országok költségvetésében rendelkezésre álló támogatásból oldják meg, így a pályázóknak csupán az 5 százaléknyi önrészt kellett előteremteniük. A projekt első szakaszában helyzetfelmérő tanulmány készült, melyben magyarországi és szlovákiai szakemberek térképezték fel a határ két oldalán meglévő – nagyrészt még kihasználatlan – turisztikai potenciált, illetve fogalmaztak meg konkrét elképzeléseket és javaslatokat a fejlesztés lehetőségeivel kapcsolatosan. A Nagykaposi Magyar Közösségi Házban rendezett találkozón részvevő projektmenedzserek, a pályázati kiírás feltételeinek megfelelően megállapodtak abban is, hogy a projekt második szakaszában elkezdődik a tervezett tananyagfejlesztés, melyben először a 20 magyarországi és 20 szlovákiai oktató képzése valósul meg, majd a tananyagot a programban résztvevő oktatási intézmények diákjai számára is hozzáférhetővé teszik.

Gabri Rudolf tájékoztatása szerint a projekt harmadik szakaszában – az idén májusban és júniusban – szervezett diákcsereprogram keretében 45–45 középiskolás egyhetes szakmai gyakorlaton vesz részt, hogy a szerzett ismereteket a határ két oldalán működő vendéglátó-ipari egységekben, szállókban, éttermekben, turisztikai központokban és egyéb helyeken alkalmazhassák. A határtalan vendéglátás elnevezésű projekt összes anyaga, a már említett helyzetfelmérő tanulmány, az internetes felület, a készítendő tananyag és más dokumentumok természetesen szlovák és magyar nyelven is hozzáférhetők lesznek, sőt a diákok számára egy szakszótárt is összeállítanak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?