<p>Vasárnap rovásírásos helységnévtáblát avattak a galántai járásbeli községben. A táblát a Magyar Megamaradásért Polgári Társulás mátyusföldi szervezete állítatta.</p>
Rovásírásos tábla Nádszegen is
„Úgy tudunk megmaradni szülőföldünkön magyarnak, ha magyarul fogunk gondolkodni, imádkozni és magyarnak neveljük gyermekeinket” – köszöntötte az egybegyűlteket Juhos Ferenc, Nádszeg polgármestere. Hozzátette, fontos, hogy a kezdeményezés pozitív tartalmat hordozzon és ne legyen politikai háttere. Az ünnepség a nádszegi Nádos és a Kis Nádos Néptánccsoport fellépésével kezdődött a falu központjában. A táncosok bemutatkozását Salgó Gabriella előadása követte, aki a rovásírás hagyományáról és jelenéről beszélt.
Az előadás után lovas kocsikkal szállították a vendégeket a falu végére, ahol a Csenkey Barantacsapat avatta fel a helységnévtáblát. „Ha a templomban nem volt harang, a pásztorokat kérték meg, hogy ostorozzák körbe a templomot, így szentelték fel. Az ostort szakrális eszközként is használták a magyarok” – beszélt a hagyományokról Molnár Attila, a barantacsapat elnöke. Három barantás hét ostorcsapással szentelte fel az új táblát. Az elmúlt időszakban húsz rovásírásos helységnévtáblát avatott fel a szervezet. „A táblával szeretnénk rámutatni arra, hogy itt is magyarok élnek, akik őrzik a hagyományaikat – nyilatkozott lapunknak Juhos Norbert, a Magyar Megmaradásért Polgári Társulás mátyusföldi szervezetének elnöke. – A magyarság megmaradásáért próbálunk tenni, szeretnénk kivenni a részünket a kulturális rendezvényekből. Később feldolgoznánk a falu történelmét” – folytatta Juhos Norbert.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.