Rongyos élet – foltvarrás és rongybabák

SZÁZ ILDIKÓVágsellye. Második alkalommal mutatkozott be alkotásaival a szülővárosában Szeles Pál Ildikó, aki hat éve foglalkozik foltvarrással. A 2009-ben rendezett kiállításon a Feketeházi János Magyar Házban foltvarrási (patchwork) technikával készült takarókat és párnákat mutatott be.

SZÁZ ILDIKÓ

Vágsellye. Második alkalommal mutatkozott be alkotásaival a szülővárosában Szeles Pál Ildikó, aki hat éve foglalkozik foltvarrással. A 2009-ben rendezett kiállításon a Feketeházi János Magyar Házban foltvarrási (patchwork) technikával készült takarókat és párnákat mutatott be. Az októbervégi kiállításon ennél jóval teljesebb képet kaphatott a közönség, a rendkívül gazdag kiállítási anyagban feltűntek az első rongybabák, tündérek, manók és állatok.

„A kis lépések művészetére szeretnék rámutatni. Érdemes figyelni arra, hogyan lehet lépésről lépésre egy kisebb darab anyagból kiindulva – a tervezésen és a munkafolyamaton át – eljutni a befejezett egészig” – hangsúlyozta Szeles Pál Ildikó. A kiállító munkái iránt egyre többen érdeklődnek, a bemutatott takarók, kézi festésű anyagokból készült patchwork faliképek és párnák egy része ajándékba készült. A gyerekek tetszését elnyerték a régi fonott kosarakban pihenő waldorf-babák, a polcokon ücsörgő manók, a takarókba kapaszkodó tündérek és az asztalon sorakozó állatok. A puha kockás anyagból varrt lovacskák lábát gombbal rögzítette a kézműves, hogy a gyerekek mozgatni tudják, és a babáknak ruhákat, kiegészítőket varrt. A kiállítás anyagát nem rejtették üvegfal mögé, mindent meg lehetett érinteni és simogatni, a látogatók órákon át játszhattak az alkotásokkal. Szeles Istvántól, a kiállító férjétől megtudtuk, gondos anyagválasztás és tervezés előzi meg a munkát, a foltvarráshoz és a babakészítéshez folyamatos továbbképzésre van szükség. „Van úgy, hogy egyszerre több babát varrok, ilyenkor elkészül két babafej, majd a két test, végül megtervezem a ruháikat. Egy rendkívül nehéz életszakasz után megtapasztaltam, hogy a színeknek, a különféle anyagok egymáshoz simulásának a harmóniája egyfajta gyógyító, nyugtató erővel bír” – egészítette ki az elmondottakat Szeles Pál Ildikó.

A Pozsonyban élő kézműves tavasszal bejárta Vietnamot, Kambodzsát, Borneót és a Fülöp-szigeteket. A nagy utazó a vágsellyei és a pozsonyi közönségnek tartott már úti beszámolót Kínát, Tibetet, Nepált és Indiát érintő izgalmas barangolásairól.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?