Örökzöld slágereikkel könnyet csalnak a közönség szemébe

1999-ben önálló estekkel és zenés összeállításokkal rukkoltak elő.PárkányTánczene, filmzene és örökzöld slágerek szerepelnek repertoárjukban, rendre megénekeltetik a közönséget is.

1999-ben önálló estekkel és zenés összeállításokkal rukkoltak elő.

Párkány

Tánczene, filmzene és örökzöld slágerek szerepelnek repertoárjukban, rendre megénekeltetik a közönséget is. Nagy sikerrel szerepelnek hazai és külföldi rendezvényeken, fesztiválokon, falunapokon, különféle találkozókon és jubileumi rendezvényeken. Rendszeresen részt vesznek a kitelepített magyarok barcsi találkozóján. Legutóbb a csehországi Teplicén jártak. A deportáltak könnyes szemmel hallgatták a régen hallott melódiákat. A találkozón németországi magyarok is részt vettek. „Az örökzöld magyar slágerek nekik is könnyet csaltak a szemükbe. Nagyon megható és meghatározó élmény volt ez számunkra is. Úgy tűnik, jól döntöttünk, amikor elhatároztuk, hogy saját zenés esttel lépünk fel” – mondta Mihályi Magdolna, az együttes vezetője.

A Hangulat zenekar kezdetben a Csemadok színjátszóinak zenés vígjátékaihoz szolgáltatta a zenét. Alapító tagjai Barna Sándor (harmonika), Filakovszky Péter (zongora), Csomor Erika (hegedű) és Monos Dezső (dob) voltak. A basszusgitárosok gyakran cserélődtek, és az alapítók közül is kevesen maradtak az 1999-ben újraformált együttesben. Filakovszky Pétert Dagmar Járková, Monos Dezsőt Molnár Sándor váltotta. A zenekar tagja lett Varga Ferenc és Varga Gábor is. Énekesei Soóky Beatrix, Rakovszky Gabriella és Mihályi Magdolna, valamint a színjátszócsoport férfitagjai voltak. Soóky Beatrix, Rakovszky Gabriella, Mihályi Magdolna, Varga Ferenc és Molnár Sándor ma is tagja a zenekarnak, amely az évek során új tagokkal (Steiner Zsuzsanna, Kovács István, Mikony Péter, Romada György) bővült. „Barna Sándor, az együttes egyik alapítója haláláig tagja volt a csapatnak. A halálát megelőző napon még együtt zenéltünk” – jegyezte meg csendesen Mihályi Magdolna, aki 2009-től nem énekeseként, hanem billentyűsként és zenekarvezetőként vesz részt a munkában.

„Tulajdonképpen a kezdetektől az én feladatom volt a műsor összeállítása. Egy-egy zenés estet tematikus zenékre alapoztam. Volt, amikor a harmincas, máskor a hatvanas évek zenéje, Fényes Szabolcs szerzeményei vagy világslágerek jelzik a fő motívumot” – mondta a zenekarvezető.

Mihályi Magdolna zeneszeretetét nagyapjától örökölte és gyermekeinek is tovább adta. Lánya, Réka, a Group and Swing együttes énekeseként az Eurovíziós Dalfesztivál döntőse volt. „Nagyapám, Molnár Ferenc bendzsósként a híres Zahovay-banda egyik alapítója volt. A családi legendárium szerint úgy is tudott játszani, hogy bendzsóját lódenkabátja alá, háta mögé dugta, amivel az orosz katonákat is megtréfálta” – emlékezett mosolyogva a Hangulat zenekar vezetője.

Legközelebb a marcelházai Fodros menyecskekórust és a Kincses citeraegyüttest mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?