<p>A félévi bizonyítvány és az évkezdés nehézségein túllendülve a végzős középiskolásokat újabb gond nyomasztja: mit és hogyan tanuljanak tovább, hogy életre való, a piaci igényeknek megfelelő szakmát tudjanak elsajátítani. </p>
Nyílt nap a Közép-európai Tanulmányok Karán
A tucatnyi szórólapok és reklámanyagok útvesztőjében elveszve egyre nehezebb a választás. A leghatékonyabb, ha mindenki személyesen jár utána, milyen lehetőségeket kínál egy-egy egyetem. A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara február 18-án egy nyílt nap keretén belül biztosít erre lehetőséget.
A családias hangulatáról ismert KeTK idén is gazdag programmal várja az érdeklődőket. A diákok és kísérőik nemcsak az egyre hangulatosabb, parkkal körülhatárolt egyetemi kampusszal ismerkedhetnek meg (amit hol mókusok, hol piknikező diákok lepnek el), hanem a jövendőbeli tanáraikkal és diáktársaikkal is.
A tanároktól megtudják, milyen továbbtanulási lehetőségeket kínál a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet, a Pedagógusképző Intézet, a Közép-európai Nyelvek és Kultúrák Intézete, az Idegenforgalmi Tanszék; a hallgatók pedig bemutatják a magyar diákélet központját, a Jugyikot, elmesélik a külföldi részképzéseken szerzett tapasztalataikat, és szívesen beavatják a középiskolásokat az egyetemi élet belső ügyeibe.
Az érdeklődők azt is megtudhatják, kihez érdemes fordulniuk a felvételi kérvények kitöltésének ügyében, melyik szakma milyen piaci érdeklődésre számíthat és mit érdemes ma leginkább tanulni, milyen szakmaigyakorlat-lehetőségeket kínál az intézmény, milyen tehetségfejlesztési rendszerrel rendelkezik a kar, stb. A felmerülő kérdések száma végtelen – aki választ szeretne kapni, jöjjön el február 18-án a Zobor-hegy lábánál elterülő Közép-európai Tanulmányok Karára. Mindenkit szeretettel várunk!
PROGRAM:
A kar bemutatása
10.15 – 10.45
D-2 (Dražovská 4, a Pedagógiai Kar épülete) – a kar szlovák nyelvű bemutatása (RNDr. Komzsík Attila, PhD.)
A-9 (Dražovská 4, a Közép-európai Tanulmányok Kara épülete) – a kar magyar nyelvű bemutatása (RNDr. Szekeres László, PhD.)
Közép-európai Nyelvek és Kultúrák Intézete
9.00 – 10.00, 11.00 – 12.00
A-6 (Dražovská 4, a KeTK épülete) – prof. PhDr. Žilka Tibor, DrCs. intézetvezető, az intézet dolgozói és hallgatói bemutatják az intézet tevékenységét
Pedagógusképző Intézet
9.00 – 10.00, 11.00 – 12.00
A-109 (Dražovská 4, a KeTK épülete) – RNDr. Balla István, PhD. intézetvezető, az intézet dolgozói és hallgatói bemutatják az intézet tevékenységét
Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet
9.00 – 10.00, 11.00 – 12.00
A-112 (Dražovská 4, a KeTK épülete) – Dr. habil. Benyovszky Krisztián, PhD. intézetvezető, az intézet dolgozói és hallgatói bemutatják az intézet tevékenységét
Idegenforgalmi Tanszék
9.00 – 10.00, 11.00 – 12.00:
D-2 (Dražovská 4, a PK épülete) – Dr. habil. Aubert Antal, CSc., az intézet dolgozói és hallgatói bemutatják az intézet tevékenységét (magyar nyelven)
A-9 (Dražovská 4, a KeTK épülete) – PhDr. Zuzana Pálenčíková, PhD. intézetvezető, az intézet dolgozói és hallgatói bemutatják az intézet tevékenységét
A Közép-európai Tanulmányok Kara és a Pedagógiai Kar előterében információs pultok állnak a középiskolások rendelkezésére.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.