Nem tud mit kezdeni a város a csendháborítókkal

Komárom |

<p>Az utóbbi időben egyre több panasz érkezett a városi hivatalba a belvárosi szórakozóhelyek üzemeltetésével kapcsolatban: az ott élők főleg a túlzott zajra panaszkodtak és az éjszaka hazafelé tartók randalírozása miatt tettek bejelentést.</p>

 

Január elseje óta új általános érvényű rendelet szabályozza a városban a boltok, szórakozóhelyek és különböző szolgáltatásokat nyújtó üzemegységek nyitva tartását. „Az új szabályrendelet a nyitva tartással kapcsolatos kérdéseket rendezi egységesen az egész város területén, nem oldja meg viszont a köztéri hangoskodással, rendbontással összefüggő, vagy a hangosan dübörgő zene miatt felmerülő problémákat. Ilyen esetekben ugyanis a város nem kompetens eljárni, bár, érthető módon, ezt a lakosok nehezen fogadják el” – magyarázta Novák Tamás alpolgármester. Ami a nyitva tartást illeti, az új rendelet már nem osztja zónákra a várost, mint ahogyan az korábban megszokott volt, viszont jellegük szerint csoportosítja az üzemegységeket. Az általános nyitva tartást 6 és 22 óra között szabja meg, de ún. módosított vagy egyéni nyitva tartást is bevezet. Az élelmiszerboltok, bevásárlóközpontok, hipermarketek esetében az egyéni nyitva tartás 5 és 23 óra között, azon szórakozóhelyek esetében, amelyek különálló ingatlanban találhatók, 6 és hajnali 3 óra között engedélyezett. Ezzel szemben azok a szórakozóhelyek, éttermek, vendéglátóegységek, amelyek olyan épületben működnek, ahol lakások is vannak, legfeljebb 22 óráig tarthatnak nyitva. Külön kategóriát képeznek a kaszinók és a játéktermek: ezek korlátlan ideig lehetnek nyitva. A legközelebbi testületi ülésen viszont a képviselők elé kerül egy módosító javaslat, amely – más szórakozóhelyekhez hasonlóan – a kaszinók nyitva tartását is csak 22 óráig engedélyezné, ha azok lakásokkal közös épületben találhatóak. A nyári teraszok az egész városban 22 óráig üzemelhetnek. „Tapasztalataink szerint a lakosokat nem is annyira a szórakozóhelyekről kiszűrődő zaj, sokkal inkább az éjszaka hazafelé tartó, nemegyszer ittas vendégek hangoskodása, rendbontása zavarja. Az ilyen viselkedés viszont a közrend elleni kihágás, ami a városi rendőrség hatáskörébe tartozik – mondta Novák Tamás. – Őket kell tehát értesíteni, de ha a járőrök nem tudják tetten érni a randalírozókat, később nehéz rájuk bizonyítani a szabálysértést.” Nem a városi hivatal kompetens eljárni a túlzottan hangos szórakozóhelyekkel szemben, sem bármely más csendháborítás esetében – történjék az nappal vagy éjszaka. A hatályos jogszabályok értelmében a közegészségügyi hivatal az illetékes hatóság, annak szakemberei mérik be a hangerőt, és akár bírságot is kiszabhatnak. „Ez sajnos elég hosszadalmas eljárás, sokszor hetek is eltelnek, mire kijönnek a szakemberek és megállapítják, hogy az adott időpontban a hangerő túllépi-e a megengedett határértéket vagy sem. A polgárok viszont hozzánk jönnek panaszkodni, de mi tehetetlenek vagyunk, nem léphetünk az ilyen ügyekben” – tette hozzá az alpolgármester.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?