<p>Vágsellye. Martin Alföldi, Vágsellye polgármestere szerint az iskolákkal kapcsolatos petíció fölöslegesen szította a kedélyeket. Mindezt levélben írta meg az iskolavezetőknek és a képviselő-testület tagjainak.</p>
Nem csitulnak a kedélyek a magyar iskola körül
SZÁZ ILDIKÓ
„A vágsellyei iskolák tervezett optimalizációja számos vitára, fejtegetésre ad okot. A nyilvánosság reakciója természtes, mivel a tervezett változások jelentős mértékben befolyásolnák a helyiek mindennapjait és számos tanulót, pedagógust, szülőt érintenek. A történésekre viszonylag szerencsétlen módon hatott az a petíció, mely nem éppen konstruktív szellemben íródott és feleslegesen szította a kedélyeket” – olvasható a polgármester levelében.
Az említett levélben – amely felkerült a város honlapjára és az egyik interetes fórumra – továbbá arról is tájékoztatja a polgármester a címzetteket, hogy szükség van az iskolahálózat racionalizálására, a helyzet újragondolására. „A Vágsellyén kialakult állapotot tovább bonyolítják a különféle konspirációs játékok, melyekkel elvonják a figyelmet az optimalizáció lényegéről és bulvárosítják a témát. Ezért az április 18-i önkormányzati ülés napirendjéről levesszük ezt a programpontot és egy következő időpontban tárgyalunk róla” – áll Alföldi levelében. Jozef Mečiar alpolgármester szerdán arról tájékoztatta a lakosokat, hogy mégis tárgyalni fognak az optimalizációról, de nem hoznak döntést, nem fognak szavazni. Az e heti önkormányzati ülésen ideiglenes bizottságot hoznak létre, melyet a város vezetése két feladattal bízna meg. Rövid távon az lesz a bizottság dolga, hogy megoldást találjon a Vágvecse városrészben található két szlovák alapiskolában kialakult helyzetre, ahol a csökkenő gyereklétszám miatt nem hatékony a két intézmény működtetése. A város vezetése szeretné, ha a 2013/2014-es tanévet már megváltozott körülmények között kezdhetnék. Hosszú távon a bizottság feladatul kapja egy komplex anyag kidolgozását, mely minden önkormányzati oktatási intézményt érintene. A magyar pedagógusok és szülők részt vesznek a mai önkormányzati ülésen, mert tudni akarják, kik lesznek a bizottság tagjai, kik döntenek a városi iskolák sorsáról.
Néhány nappal az aláírásgyűjtés megkezdése után a városban ellenpetíciót indítottak, melynek aláírói támogatták az eredetileg javasolt optimalizációs terv végrehajtását. Azokban a szlovák alapiskolákban írták alá az ellenpetíciót, melyeket nem érintettek volna a változások. Michal Vrbovský, az iskolaügyi hivatal vezetője – aki levélben ajánlotta az intézmények pedagógusainak, hogy írják alá a petíciót –, a sajtó képviselőinek azt mondta, a híresztelésekkel ellentétben nem ő kezdeményezte az ellenpetíciót.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.