Nagyfödémesi gólzápor

Nagyfödémes. Vasárnap délután zajlott a két mátyusföldi szomszédvár nagy érdeklődéssel várt rangadója, melynek pikantériáját elsősorban az a tény szolgáltatta, hogy harminc év után csatáztak ismét egymás ellen bajnoki pontokért a hazaiak, illetve a rivális feketenyékiek.

A két feljutásra törő együttes párharcán a vendégek kezdtek jobban, akik a 20. percben Farkas Norbert szabadrúgásból szerzett látványos találatával jutottak vezetéshez. Röviddel az első félidő vége előtt Lovász Zoltán fejjel kiegyenlített. Fordulás után a hazaiak gólerős csatára, Kelecsényi Csaba vette kezébe a dolgok irányítását. Előbb az 55. percben, majd az 59. percben talált Jankovics Attila hálójába. Mindkét gólnál hibát vétettek a vendégek védői. A gyorsan bekapott két találat hidegzuhanyként érte a feketenyékieket. Egy csapásra elszállt önbizalmuk, képtelenek voltak kilábalni a hullámvölgyből. A vendéglátók semmit sem bíztak a véletlenre, s további két góllal küldték padlóra ellenfelüket. A 70. percben Kovács Ferdinánd iratkozott fel a gólszerzők közé, majd hat perc elteltével a nagyfödémesiek orosz légiósa, Vologyimir Derbak állította be a végeredményt. A tétmérkőzés a nehéz talaj ellenére sportszerű légkörben zajlott, Kuric játékvezető nagyobb hibát nem vétett.

VEĽKÉ ÚĽANY–ČIERNA VODA 5:1 (1:1). Gólok: 42. Lovász, 55. és 59. Kelecsényi Csaba, 70. Kovács, 76. Derbak, ill. 20. Farkas. Sárga lap: Lelkes, Hodúr, Csandal, Halász, ill. Haver, Kádár, Orbán. Játékvezető: Kuric, 300 néző. VEĽKÉ ÚĽANY: Maglocký–Varga, Lelkes, Kelecsényi György (Halász), Lovász, Csandal, Hodúr (Németh), Kelecsényi Sándor, Derbak, Kelecsényi Csaba, Kováč.

ČIERNA VODA: Jankovics Attila–Haver, Kádár, Orbán, Cződör, Tumma, Farkas, Szakolczi Béla, Kiss, Gasparovics, Szakolczi István (75. Jankovics Norbert). A mérkőzés után a vendégek edzője, Czuczor Attila elsősorban csapata védőmunkáját bírálta: „ A hazaiak egyenlítő gólja után érthetetlenül kapkodni kezdtünk, nem fedeztük szorosan az ellenfél játékosait a 16-oson belül. A lepattanókból többször is hasznot húztak. A harmadik gól után már lélekben is feladták a mieink a küzdelmet. Nem érdemeltünk ilyen nagyarányú vereséget” – nyilatkozta a meccs után a feketenyékiek szakvezetője. Kollégája, Sztraka József természetesen elégedett volt övéi gólzáporos győzelmével. „Vert helyzetből fordítottunk, nagyon jó képességű vetélytársat vertünk színvonalas találkozón. 3:1-es állásnál már nyeregben voltunk, a mi akaratunk érvényesült a pályán. Örülök a sikernek, hiszen az idény végén az élre ugrottunk” – értékelt a győztes kollektíva edzője.