Megőrizte veretlenségét a szenci SFM

Szenc. Elvesztette veretlenségét az eddigi listavezető, miután a SFM csapata jó játékkal megállásra kényszerítette a Slovan fakócsapatát. Már az első sípszót követően magukhoz ragadták a kezdeményezést az egykori nagyszombati kiválóság, František Klinovský által irányított hazaiak. A 25.

Szenc. Elvesztette veretlenségét az eddigi listavezető, miután a SFM csapata jó játékkal megállásra kényszerítette a Slovan fakócsapatát. Már az első sípszót követően magukhoz ragadták a kezdeményezést az egykori nagyszombati kiválóság, František Klinovský által irányított hazaiak. A 25. percben a pozsonyiak kapusa hibát vétett, a lepattanó labda Kretter elé került, aki a 16-os vonalról a hálóba bombázott. Négy perccel később Petrovič lövésénél baj volt az irányzékkal, a 37. percben Bozsik kísérletét Kiss hatástalanította. Röviddel az első játékrész befejezése előtt Gubáni ügyetlenkedte el a ziccert. Fordulás után a szenciek tovább növelték előnyüket. Az 52. percben Gubáni egyéni alakításából a gólerős Kretter profitált. A második találat után a hazaiak érthetetlenül védekező állásba vonultak, csupán az eredmény megtartására összpontosítottak. Ez kis híján megbosszulta magát. A fővárosiak rákapcsoltak, ennek csakhamar meg is volt az eredménye. A 74. percben ugyanis Jurko gólja visszahozta a Slovan B csapatának reményeit. A kitámadó vendégeknek Csémy adhatott volna mattot a hajrában, ám a hazaiak csereembere elügyetlenkedte a gólhelyzetet. A mérkőzés utolsó percében a hazai védelem megingásából Jurko egyenlíthetett volna, ám az ő esetében is baj volt az irányzékkal. A látottak alapján megérdemelten nyertek az őszi szezonban ez idáig még veretlen szenciek. SFM SENEC–SLOVAN BRATISLAVA B 2:1 (1:0). Gólok: Kretter 2 (25. és 52), ill. Jurko (74.). Sárga lap: Bozsik, ill. Kóňa. Játékvezető: Darlea, 210 néző. SFM SENEC: Vencel–Bergendi, Fiľak, Kopriva, Gažovič–Szalay (88. Csiba), Bozsik, Petrovič, Kubáni (75. Csémy)–Kretter, Poór. SLOVAN BRATISLAVA B: Kiss–Rechtorík, Kóňa, Melíšek (46. Cudor), Suchý, Jurko–Bačík, Schleifer, Krutý, Bednár–Hornyák, Kováčik. (sme)