A festmények mellett, textil alkotásokat is láthatnak a látogatók (Fotó: Bátky Tamás)
Megnyitották a Tavaszi tárlatot Bősön
Helyi ismert alkotók munkáiból szerveztek képzőművészeti kiállítást a bősi kultúrházban. Az esemény főszervezői az Animade Polgári Társulás, a Csemadok helyi alapszervezete és Bős város önkormányzata voltak.
A megnyitó előkészületeinek utolsó simításait az éjjeli órákban fejezték be a művészek, akik igyekeztek a rendelkezésükre álló Zöld-terem minden centiméterét maximálisan kihasználni. A műveket alkotók szerint, külön csoportokban helyezték el. A Tavaszi tárlat kiállítói Bokros Rozália, Bott Maya, Fekete Bianka, Szamaránszky Bartal Emőke, Vida Géza, valamint Zsemlye Iván, Ikka.
A tárlat megnyitó ünnepségén megtelt a Zöld-terem művészetkedvelő érdeklődőkkel, családtagokkal és barátokkal. A köszöntők sorát Nagy Anikó, a Csemadok helyi alapszervezetének elnöke kezdte, aki felsorolta a kiállítókat, majd Fenes Ivánt, Bős város polgármesterét szólította a mikrofonhoz.
“Büszkék vagyunk arra, hogy képzőművészeink túlnőtték településünk határait, és a régió határait is. Az érzés gondolattá sűrűsödik, a gondolat koncepciót szül, s az a vásznon egy önálló, fizikai valósággá válik. Többé már nem a művész sajátja, hanem valamennyiünk közös kincse lesz”
– méltatta a helyi alkotók munkáit a polgármester. Őt követve Csiba Gábor, Csibusz állt a közönség elé gitárjával, aki kiemelte, hogy örömmel támogatja az itt kiállító alkotókat, majd az egyik ismert saját dalát énekelte el gitárkísérettel, ami osztatlan sikert aratott.
A taps után a bősi Animade Polgári Társulás képviseletében a társulás társalapítója, Csörgő Emese lépett a mikrofon elé. Beszédében elmondta, hogy az itt látható alkotások készítői jelentős példaképként szolgálnak a bősi fiataloknak és művészeknek, olyanok, akik mutatják az utat, amin érdemes járni és küzdeni. Egyenként mutatta be a képzőművészeket és előmenetelüket, felsorolta legmagasabb végzettségüket és legnagyobb elismeréseiket. A sor Szamaránszky Bartal Emőkével indult, aki még 1999-ben kezdte meg tanulmányait a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskolában, képgrafika szakon. Később a budapesti Magyar Képzőművészeti Egyetemen szerzett festőművész diplomát 2009-ben. Tanulmányai elvégzése után hazatért szülővárosába, ahol azóta is él és alkot. Olajtechnikával dolgozik, kedveli a felületkontrasztokat. Számtalan önálló és csoportos kiállítás résztvevője, az Art Flexum többszörös díjazottja. Bott Maya képzőművész felsőfokú tanulmányait a Pozsonyi Comenius Egyetem pedagógia karán, képzőművészeti nevelés szakon végezte és jelenleg a nagymegyeri Janiga József Művészeti Alapiskola rajztanáraként dolgozik. Nemzetközi művésztelepek alkotómunkájának rendszeres résztvevője. Bokros Rozália, autodidakta alkotó, textilművész. Felsőfokú tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen fejezte be művelődésszervező szakon. A 2019-ben megnyitotta Dunaszerdahelyen No discipline című első önálló kiállítását. A Képzőművészeti Spektrum regionális, kerületi és országos fordulóinak többszörös díjazottja, 2021-ben elnyerte az év felfedezettének járó Rácz László-díjat.
Csörgő Emese után Nagy Anikó vette át újra a szót, aki a további három bősi alkotót mutatta be. Vida Géza, rajztanár, amatőr festő alapiskolás kora óta rajzol, a tájfestés szerelmese. A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemen folytatta tanulmányait képzőművész és testnevelés szakon. 2015-ben egy nemzetközi rajzverseny díjazottja lett Vöröskolostorban. Olajjal és akrillal alkot, de tetoválásokat is készít. Munkái Felvidék-szerte láthatóak, Dunaszerdahelyen az Arany Keret Galéria által meghirdetett pályázaton nyertes lett, ami azt jelentette, hogy a mai napig ingyenes kiállítása van ott. Zsemlye Iván, az Ikka-firka megalapítója és megvalósítója. Gyerekkora óta fest és rajzól, hét évig a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola tanulója volt. Műveit főként Hieronymus Bosch, 15. századi holland festő és Amedeo Modigliani 19. századi olasz szobrász és festőművész inspirálja. Képeit nem ecsettel, hanem ujjal festi. A hatodik kiállító Fekete Bianka, akinek legfőbb mentora nagyapja volt, festett képeit az interneten értékesíti. Az instant művészet kedvelője, az élményfestés művelője.
A megnyitó végeztével a szervezők borral, pezsgővel és némi harapnivalóval vendégelték meg a résztvevőket, a közönség pedig alaposan szemügyre vehette a kiállított alkotásokat.
A Tavaszi tárlat március 24-ig, vasárnapig nyitvatartási időben reggel 9 órától este 6 óráig szabadon megtekinthető a bősi kultúrház Zöld-termében.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.