Már nem veretlen a DAC

Az éllovas trencséniek 2:0-ra győztek a DAC-arénában a labdarúgó Fortuna Liga 5. fordulójában.

Az éllovas trencséniek 2:0-ra győztek a DAC-arénában a labdarúgó Fortuna Liga 5. fordulójában. A Trenčín továbbra is százszázalékos, a DAC elveszítette veretlenségét.

„Megmutattuk Maric edzőnek, hogy nemcsak a szobaszőnyegen tudunk focizni, hanem természetes füvön is.” Ezekkel a szavakkal zárta értékelését Ivan Vrabec, a trencséniek vezetőedzője csapata dunaszerdahelyi győzelme után.

A címvédő ebben a szezonban egyébként sorozatosan bizonyítja, hogy nem csupán a hazai műfüvön tud futballozni, eddigi öt bajnokiját ugyanis a stadion felújítása miatt idegenben játszotta, s mindet meg is nyerte.

Élvezetes meccs

A trencséniek dunaszerdahelyi vendégjátéka igazi rangadónak számított, hiszen a második helyezett fogadta az elsőt, s a meccs nem is okozott csalódást. Bár tiszta ziccert nem sokat láthattunk, mindkét csapat focizni akart. A DAC szimpatikusan játszott, de a pályán megmutatkozott a trencséniek fölénye.

Már az 5. percben Rabiu próbálkozását kellett védenie Tujvelnek, fél óra játék után pedig Skovajsa nagyon kellemetlen lövését ütötte ki a hazai kapus. A trencséniek sokkal gyorsabbak voltak, de a hazai védelem tengelyében Michalíknak több remek megmozdulása is volt. Az első félidő hosszabbításában pedig megszerezhette volna a vezetést a DAC, egy kontra végén Pačinda lövését Šemrinec kiütötte.

Ott a hely a védők mögött

A második félidőre a trencsénieknél a sárga lapos Skovajsát Gino van Kessel váltotta. „Az edző azzal küldött a pályára: Gino, látod, ott a hely a védők mögött. Ott van szükségünk rád és a gyorsaságodra, mutasd meg, mire vagy képes” – idézte fel Martin Ševela szavait már a meccs után Gino van Kessel.

A holland csatár pontosan azt is csinálta, amit az edző kért tőle, előtte azonban volt még egy jelenet, amely nagyban befolyásolta a meccs alakulását. A 60. percben Szarkát lerántották a tizenhatoson belül, de Valášek játékvezető (aki több alkalommal sem igazán érezte a játékot, a sérüléseknél például a játékosok jelezték, hogy orvosra lenne szükség…) kifelé ítélt szabadrúgást.

„Nyolc hónapja vagyok itt, és nem szoktam a bírókat kritizálni. Most sem fogom tenni. De annyit azért megjegyeznék, más lett volna ez a meccs, ha mi vezetünk 1:0-ra” – mondta a sajtótájékoztatón Tomislav Maric, a DAC vezetőedzője.

Így azonban a 62. percben Koolwijk szép átadása után Van Kessel tökéletesen helyezett lövésével a trencséniek szereztek vezetést (a labda a kapufáról pattant be a hálóba) – 0:1. Három perc múlva pedig már 2:0 volt, ezúttal Bero adott remek labdát Van Kesselnek, aki a jobb oldalon elrobogva védhetetlenül lőtt a hálóba.

450 perc gól nélkül

„Ősszel is vezettünk Dunaszerdahelyen 2:0-ra, azt a meccset mégis elvesztettük 3:2-re. Most teljesen más volt minden, okos játékkal megőriztük a győzelmet” – jegyezte meg a meccs után Igor Šemrinec, a trencséniek kapusa, aki ebben a szezonban bajnoki meccsen még nem kapott gólt. A Bajnokok Ligájában hazai pályán a Steaua ellen összehozott egy potyát, amely állítása szerint még sokáig fog fájni neki, de a Fortuna ligás jó széria azért elégtétel a számára.

A dunaszerdahelyi hangulatot a kapus kifejezetten élvezte: „Nagy örömmel vártam a meccset, szeretek olyan stadionokban védeni, ahol sok a szurkoló. Nagymihályban is jól éreztem magam, Dunaszerdahelyen is szuper volt a hangulat. Így kellene kinéznie a bajnokságnak!”

A DAC ugyan elvesztette veretlenségét, és a táblázaton is lejjebb csúszott, ám az éllovas ellen nem vallott szégyent. A meccs végén csak a bíró kapott szidalmakat, a közönség mindkét csapatot megtapsolta.