MARSO VSZKY MIKLÓSKassa. Egy elpusztult pingvin miatt vesztette el az állását az állatkert igazgatója.
Lemondott a kassai állatkert igazgatója
MARSO VSZKY MIKLÓS
Kassa. Egy elpusztult pingvin miatt vesztette el az állását az állatkert igazgatója. Štefan Kollár csütörtökön lemondott posztjáról, miután kiderült, hogy a pingvin nem azért pusztult el, mert fiatalok megdobálták a kövekkel, mint azt korábban állította.
A rendőrség megszüntette a nyomozást. A hatóság azután kezdett vizsgálódni, hogy a kassai állatkertben ismét elpusztult egy pingvin. Az eredeti feltételezések nem igazolódtak be, és a nem támasztották alá az állatkert akkori igazgatójának szavait. „Kassa önkormányzata, az állatkert üzemeltetője ezúton is elnézést kér az intézmény azon fiatal látogatóitól, akiket negatívan érinthettek azok az állítások, melyek korábban elhangzottak. Reméljük, az eset nem tántorítja el őket attól, hogy a jövőben is látogassák az állatkertet. Az, hogy a főpolgármester kit jelöl ki ideiglenesen az intézmény élére, rövidesen eldől” – olvasható a kassai magisztrátus sajtóközleményében.
A Korzár című napilap információi szerint Štefan Kollár egy meghamisított boncolási jegyzőkönyvet juttatott el az illetékesekhez, melyben nem szerepelt az a tény, hogy az állat vesztét egy varangyos béka okozta, amelyet megevett. Az már korábban világossá vált, hogy a biztonsági kamera felvételei semmiféle módon nem támasztják alá a korábbi verziót, amely szerint fiatalok kővel dobálták meg a pingvint.
A lemondott igazgató személye körül már régebben is kialakultak viták, elsősorban a pingvinek pusztulása miatt. Tizenhárom példányból mára mindössze 5 maradt az állatkertben.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.