Lecke a listavezetőnek

Kassa. Hétközben játszották a Kelet-szlovákiai Labdarúgó Szövetség Kupájának sorrendben 3. fordulóját. Nagy meglepetés szemtanúi voltak a futballrajongók Lastomírban, ahol a negyedik ligás hazaiak legyőzték az egy emelettel feljebb játszó nagymihályiakat. A III.

Belán Norbert sérülés miatt szorult kényszerpihenőre a kupafordulóbanM. Nagy László felvételeKassa. Hétközben játszották a Kelet-szlovákiai Labdarúgó Szövetség Kupájának sorrendben 3. fordulóját. Nagy meglepetés szemtanúi voltak a futballrajongók Lastomírban, ahol a negyedik ligás hazaiak legyőzték az egy emelettel feljebb játszó nagymihályiakat. A III. liga éllovasának szakvezetése ugyan pihentette a kezdőtizenegy három sérüléssel bajlódó játékosát (Belán, Nemčík, Gajdoščík), ám ennek ellenére is többre lehetett volna képes. „Kötelező lett volna számunkra a győzelem, a továbbjutás. A városi fiúk arra számítottak, hogy a hetente csupán kétszer edző vidékiek már jóelőre berezelnek tőlük. Dávid azonban nem rettent meg Góliáttól, és földre terítette az ólomlábakon mozgó óriást” – értékelte övéi kiábrándító produkcióját Jozef Štafura, a vendégek szókimondó edzője. A hazaiak szakvezetője, Martin Melník nem leplezte örömét a győztes párharcot követő percekben. „Mindenki nagyon akart, küzdött akár az oroszlán. Egyedül Andrašovot emelném ki a kollektívából, aki tiszta eszközökkel semlegesítette a zempléni listavezető legveszélyesebb játékosát, Tóthot. A hazai tréner számára elégtételt (is) jelentett a diadal, hiszen másfél évvel ezelőtt éppen a nagymihályi klubvezetés kötött útilaput a talpára.

A tőketerebesieknek sem termett babér az alsómislyei futballpályán, ahol az úgyszintén harmadik ligás györkeiek voltak a vendéglátók. Slavoj-mezben jobbára a cserejátékosok jutottak szóhoz. Ez arra enged következtetni, hogy a terebesiek eleve feladták a harcot, inkább a hét végi iglói bajnoki párharcra összpontosítanak. „Ideje volt, hogy a cserepadot koptató tartalékok is szóhoz jussanak tétmérkőzésen. Tudjuk, hogy az iglóiak már az első sípszótól kezdve rohamozni fognak, ebből akár hasznot is húzhatunk. A Novák-Sabo csatárkettősünk ma kedvére gyakorolhatta a kontrákat, gyakran hozták zavarba a Ďurkov védelmét” – vonta le a vesztes párharc legfontosabb tanulságát a vendégek lelátón üldögélő rutinos labdarúgója, Radoslav Šimko. A további meccseken érvényesült a papírforma, a felsőbb osztályban játszó csapatok jutottak a kupasorozat következő fordulójába. A 3. forduló eredményei: Lastomír–Michalovce 2:1 (2:1), g.: Barbarič, Sloboda (11-esből), ill. Marcin; Čaňa–Moldava 2:0 (1:0), g.: Török, Zlacký; Ďurkov–Trebišov 4:2 (2:1), g.: Pačinda, Capko, Mihálik, Mižák, ill. M. Sabo, Vajda; Stará Ľubovňa–Lipany 1:1 (0:0), g.: Michlík, ill. Štofan, 11-esekkel: 3:2; Stropkov–Nižná Še-bastová 3:1 (1:0), g.: Tabiš, Staško, Andrejko, ill. Kaňuch; Krompachy– Spišské Pohradie, Svidník A–Kľušov 2:1 (1:0), g.: Lesniak 2, ill. Džubák; Svidník A–Kľušov 1:0 (1:0), a góllövőket nem jelentették; Prešov B–Čierne nad Topľou 2:0 (1:0), a góllövőket nem jelentették. (kk, ái)