Láthatatlan, de meglévő csip a kártyán

Vághosszúfalu/Vágsellye. Lapunkban nemrég foglalkoztunk azzal, hogy az érsekújvári Autóbusz-közlekedési Vállalat (SAD) e tanévtől a diákigazolványok esetében is bevezeti az úgynevezett csipkártyás fizetési módot. A módszer bevezetése az érsekújvári vállalat többi kirendeltségére, így a vágsellyeire is vonatkozik.

Vághosszúfalu/Vágsellye. Lapunkban nemrég foglalkoztunk azzal, hogy az érsekújvári Autóbusz-közlekedési Vállalat (SAD) e tanévtől a diákigazolványok esetében is bevezeti az úgynevezett csipkártyás fizetési módot. A módszer bevezetése az érsekújvári vállalat többi kirendeltségére, így a vágsellyeire is vonatkozik.

Egy vághosszúfalui olvasónk az új rendszerrel kapcsolatban panasszal kereste meg lapunkat. „A lányom most megy hatodik osztályba, és naponta utazik be autóbusszal Vágsellyére, az alapiskolába. A havi buszbérlet vásárlásához volt egy igazolványa, amely a kilencedik osztály befejezéséig, 2008-ig érvényes. Amikor az Új Szóban megjelent egy cikk arról, hogy az érsekújvári SAD-nál bevezetik a csipkártyákat, megkérdeztem a vágsellyei jegyelővételi irodában, ki kell-e cseréltetni a régi igazolványt a csipkártyásra. Azt mondták, igen, mert már itt is ez a rendszer fog működni. Megkaptuk az igazolványt, de azon a csipnek nyomát sem látni. Amikor az irodában rákérdeztünk, hogyan fog ez működni, azt mondták, ugyanúgy a buszon lehet majd megvásárolni a heti- vagy a havijegyet, mint eddig. De kérdem én, miért kellett kifizetnem a 170 koronát az új igazolványért, ha az ugyanúgy használható és ugyanaddig érvényes, mint a régi?!” – mondta a panaszos. Ő azért akart csipkártyát kiváltani, mert tisztában van annak előnyeivel. „Úgy tudom, ez úgy működik, hogy megvásárolok rá egy kreditet, és minden utazás alkalmával leveszik az út árát, de ha két hétig beteg lesz a gyerek és nem utazik, a kreditje megmarad. A havijegy árából pedig senki nem ad vissza semmit, ha nem utazik a gyerek.”

Az esetre rákérdeztünk az SAD vágsellyei irodájában, és kiderült, a panaszos tévedett, mert az a kártya, amit ő kapott, valóban csipkártya, még ha a csipnek nyomát sem látni rajta. Az iroda alkalmazottja megmagyarázta: a műanyag kártyába öntötték be az elektromos csipet, majd a kártyára felviszik a tulajdonos fényképét és adatait, így a csip valóban egyáltalán nem látható – eltérően például egy hitelkártyától – , de azért benne van a kártyában, lehet vele fizetni az autóbuszban.

Szeptembertől az új csipkártyával fizethetnek a diákok is, de a havi- vagy hetijegyet az autóbuszban vagy a jegyelővételi irodában ugyanúgy meg kell vásárolni, mint eddig. Abban tehát igaza van a panaszosnak, hogy a diákigazolványt helyettesítő csipkártya nem spórolja meg a például betegség miatt elmulasztott utakat, mert a nem kihasznált utak az új kártyával sem vihetők át a következő hónapra.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?