Kimaradtak a helyzetek

Borsi. Győzelemmel kezdett a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának újonca, miután a nyitófordulóban Emil Sudimák edző újdonsült tanítványai 4:2 arányban diadalmaskodtak a mecenzéfiek otthonában.

Borsi. Győzelemmel kezdett a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának újonca, miután a nyitófordulóban Emil Sudimák edző újdonsült tanítványai 4:2 arányban diadalmaskodtak a mecenzéfiek otthonában. A győzelem ténye csupán tovább fokozta a labdarúgás iránt megnyilvánuló nyári érdeklődést a magyar határ közelében fekvő kis településen, ahol tegnap délután a nátafalvaiak vendégszerepeltek.

A zömmel saját nevelésű játékosokat felvonultató hazaiak az elejétől kezdve egykapuztak. Az első játékrészben azonban nem sikerült gólt elérniük. A 38. percben Palšovič lövése a kapufán csattant. A 42. percben ifj. Nagy Mihály egy lövőcsellel ugyan lerázta őrzőjét, ám a kapu mellé célzott. Fordulás után sem változott a játék képe, a hazaik meddő mezőnyfölénye ellenére a vendégeknek sikerült gólt szerezniük. A 80. percben Danko csapott le egy hosszú szöktetésre, és góllal büntette a hazaiak könnyelműségét. A borsiak azonban nem hagyták annyiban a dolgot, 4 perccel a találkozó befejezése előtt kicsikarták a pontot érő gólt. A játék képe alapján egyébként a minden tekintetben jobb hazaiak győzelmet érdemeltek volna. BORŠA–NACINA VES 1:1 (0:0). Góllövők: Ruščančin, ill. Danko. BORŠA: Kázmér–Toronyi (Kočiš), Behyňa, Nagy Tibor, Kázmér, Slovák, ifj. Nagy Mihály, Ruščančin (Hencel), Palšovič, Gánóczi (Horňák), Mihók. (nm)