Fotók: Besztercebánya Megyei Önkormányzat
Kétnyelvű útirányjelző táblákat helyeztek ki Besztercebánya megye déli járásaiban
Befejezéséhez közeledik a kétnyelvű, szlovák–magyar útirányjelző táblák kihelyezése a Besztercebánya Megye déli járásaiban, tudatta Ondrej Lunter megyefőnök pénteken, a Rimaszécsen tartott sajtótájékoztatóján.
A megye kezelésében lévő másod- és harmadrendű utakon összesen 99 új kétnyelvű közlekedési tábla lesz, amelyek közül eddig 96-ot szereltek fel, a fennmaradó hármat pedig június végéig helyezik ki.
Négy járást érint a projekt
Kétnyelvű útirányjelző táblák azokban a településekben helyezhetők el, ahol a nemzeti kisebbség aránya eléri a lakosság 15 százalékát. A beruházás a hatályos szlovák jogszabályok adta lehetőségekre épül.
Az új táblák közül 52 a Rimaszombati járásban, 22 a Nagyrőcei járásban, 13 a Losonci járásban, míg 12 a Nagykürtösi járásban található. A cserére összesen 47 805,67 eurót fordítottak áfa nélkül.
Több mint táblacsere
A megye vezetése szerint a kezdeményezés nem csupán a közlekedési táblák lecseréléséről szól.
„A táblák önmagukban nem változtatják meg alapvetően az állampolgárok jogait, ugyanakkor üzennek a társadalom értékrendjéről, a kölcsönös tiszteletről, az összetartozásról, valamint a nemzetiségi és kulturális sokszínűség elismerése. Megyei szinten hosszú ideje olyan politikát képviselünk, amely a kölcsönös tiszteleten és valamennyi régió igazságos fejlődésén alapul. Örülök, hogy ez a projekt is ennek az együttműködésnek az eredménye” – mondta Ondrej Lunter.
A projekt a Magyar Szövetség megyei képviselői frakciójának kezdeményezésére indult, és a Besztercebányai Regionális Közútkezelő Vállalattal együttműködésben valósult meg.
Juhász Péter megyei alelnök, a Magyar Szövetség megyei képviselője szerint több mint nyolcvan év után nyílt ismét lehetőség kétnyelvű útirányjelző táblák kihelyezésére.
„Több mint nyolcvan éven át nem volt lehetőség kétnyelvű táblák kihelyezésére. A Besztercebányai Megyei Közgyűlésben tapasztalható kölcsönös tiszteletnek, valamint Ondrej Lunter megyeelnök támogatásának köszönhetően ma ez már lehetséges. Sőt, nemcsak lehetőség, hanem már meg is valósult” – fogalmazott.
A megye tájékoztatása szerint a másod- és harmadrendű utak mentén számos közlekedési tábla elhasználódott állapotban van, ezért azok cseréje a következő években is folytatódik. A kétnyelvű táblák kihelyezése ennek a felújítási programnak a része.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.