A Csemadok-székházban 17 órakor kezdődött a szülői fórum, még mindig tart a beszélgetés
„Meglincseltek, fenyegettek bennünket, de ki kellett tartani”
Az Ipolysági Magyar Iskolaközpont megalakulásának körülményeiről, valamint a létrehozását megelőző, erősen felkorbácsolt indulatok csillapításáról is szó esett azon a szülői találkozón, amelyet az érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium szülői közössége szervezett.
Alexovics Gábor, a Pázmány Péter Gimnázium iskolatanácsának tagja a megnyitón az Innovatív Oktatási Intézet legfrissebb elemzéseiről tájékoztatta a szülőket és a jelen lévő pedagógusokat. Elmondta, hogy iskolaválasztáskor a magyar szülők számára elsősorban az intézmény minősége a meghatározó szempont, míg a leendő diákok inkább érzelmi alapon döntenek: jó közösségre és stresszmentes környezetre vágynak.
Révész Angelika, az Ipolysági Városi Hivatal iskolaügyi, ifjúsági és sportosztályának vezetője rendkívüli őszinteséggel beszélt az iskolaközpont létrejöttét megelőző időszakról. Mint mondta, rendkívül nehéz, embertpróbáló hónapokat éltek át, amikor a magyar közösség két táborra szakadt.
Gajdács Mónika, az Ipolysági Magyar Iskolaközpont igazgatója és Lupták Mónika, az iskolaközpont szülői szövetségének elnöke hozzátették: számos tévhitet, féligazságot és rosszindulatú feltételezést kellett elviselniük, valamint megküzdeniük azok következményeivel. Elmondásuk szerint a folyamat legnehezebb része az ipolysági lakosok közötti kommunikáció kezelése volt.
Az érsekújvári szülői találkozó résztvevőit elsősorban az érdekelte, hogyan viszonyultak egymáshoz az alapiskolás tanulók és a gimnazisták. Megtudták, hogy a nagyobb diákok már a tanévnyitón előzékenyen viselkedtek a kisebbekkel. Akadt olyan kilencedikes tanuló is, aki éppen azért választotta a gimnáziumot, mert megkedvelte az iskolaközpont közösségét és pedagógusait.
Fodor Attila, a Comenius Pedagógiai Intézet igazgatója korábban úgy nyilatkozott, Érsekújvárban valamivel korábban szintén hasonló harcot kezdtek meg, ám a folyamat nehézkesebben halad. A mai találkozón költői kérdést tett fel Fodor Attila. Hol van az érsekújvári magyar alapiskola tantestülete? Úgy véli, hogy az ipolysági modell sikeres példaként szolgálhat, és más településeken is alkalmazható lehet.
Fodor Attila elmondása szerint ugyanis ketyeg az óra. Nem lehet tudni, meddig maradhat fenn a gimnázium.
Az ipolysági iskolaközpontot bemutatók elmondták, ők egyetlenegy pedagógust sem bocsátottak el, elsősorban azt tartották szem előtt, hogy egy minőségi magyar iskolaközpontot létesítsenek.
A hírt frissítjük.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.