Budapesti kannibál ügyében nyomoznak: sírokat nyithatott fel Magyarországon és Szlovákiában is

Budapesti kannibál ügyében nyomoznak: sírokat nyithatott fel Magyarországon és Szlovákiában is

Megrázó és rendkívül szokatlan ügyben nyomoznak a magyar hatóságok. A gyanú szerint egy 30 éves budapesti férfi emberi maradványokat gyűjtött, amelyek egy részét magyarországi és szlovákiai temetőkből szerezhette. 

A magyar Nemzeti Nyomozó Iroda június 17-én fogta el Budapesten a 30 éves Zsoltot, miután olyan információk jutottak a hatóságok birtokába, amelyek szerint emberi maradványokat rejtegethetett otthonában és munkahelyén. 

A férfi ápolóként dolgozik egy kórházban, ahol betegek szállításával foglalkozik. A nyomozás során kiderült, hogy régóta érdeklődik az anatómia és a kórbonctan iránt, emellett állatok boncolásával is foglalkozott. A gyanú szerint emberi maradványokat részben munkája során, részben pedig elhagyatott magyarországi és szlovákiai temetőkben végzett sírbolygatások révén szerezhetett. Szenvedélyéről állítólag családtagjai és ismerősei is tudtak, gyűjteményéről pedig rendszeresen fényképeket készített. 

A nyomozók elegendő bizonyíték összegyűjtése után Budapest II. kerületében fogták el a férfit, amikor éppen barátnőjétől tartott haza. Ezt követően több ingatlanját és járművét is átkutatták. A rendőrök számítógépeket, laptopokat, táblagépeket, mobiltelefonokat, SIM-kártyákat és adathordozókat foglaltak le. A házkutatások során emberi maradványokra is bukkantak. A hatóságok közlése szerint többek között koponyákat, csontokat, egy alsó lábszárrészt, egy kezet, valamint más testrészeket találtak. Egy tartályban szívet is lefoglaltak, amelynek eredetét jelenleg is vizsgálják. Az összes előkerült maradványt igazságügyi szakértők elemzik. 

A beszámolók szerint a fiatal férfi korábban sikertelenül jelentkezett orvosi egyetemre. Ismerősei szerint már gyermekkorától foglalkoztatta a biológia és az emberi test felépítése. Érdeklődését jól mutatja, hogy egy csontvázat ábrázoló tetoválást is viselt, amelyre különösen büszke volt. 

A nyomozók azzal is gyanúsították a férfit, hogy emberi eredetű szöveteket fogyaszthatott. 

A kihallgatás során a gyanúsított beismerő vallomást tett. Elmondása szerint különös vonzalmat érzett az emberi testrészek iránt, amelyekből különféle módokon ételeket készített, majd elfogyasztotta azokat. 

A férfit őrizetbe vették, később pedig bírósági felügyelet alá helyezték. A hatóságoknak most azt is pontosan tisztázniuk kell, hogy a lefoglalt maradványok honnan származnak, illetve hány eset kapcsolható a gyanúsítotthoz. A nyomozás jelenleg is tart, és nem kizárt, hogy a férfival szemben további bűncselekmények gyanúja is felmerülhet. 

 

(cas.sk)

Nem megfelelő hozzászólás jelentése

Nem megfelelő a hozzászólás?

A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?