Készül a Klapka György Férfi Dalkör harmadik CD-je

Már több mint ötszáz dal szerepel a Klapka György Férfi Dalkör repertoárjában, a betyár-, katona-, huszár- és 1.

Már több mint ötszáz dal szerepel a Klapka György Férfi Dalkör repertoárjában, a betyár-, katona-, huszár- és 1. világháborús daloktól kezdve az egyes tájegységek – palócföld, Csallóköz, Tisza- vidék – dalain át egészen a virágénekekig.

Komárom

A dalkör a komáromi nyugdíjasklub berkeiben alakult 2002-ben. Az ötletgazda a klub elnöke, Kravec Magdolna volt, aki a mai napig végzi a menedzseri feladatokat, szervezi a fellépéseket, támogatókat szerez, előteremti a működéshez szükséges pénzt. A csoport összeverbuválását Patócs József vállalta. Nemegyszer az utcán, a piacon szólította meg, győzködte barátait, ismerőseit, hogy lépjenek be a dalkörbe, énekeljenek velük. Az első nyilvános fellépésen, 2002. január 7-én, amit a dalkör megalapítása napjaként tartanak számon, már 26-an voltak. Első karnagyuk Bartakovics István volt, tőle két év után vette át a feladatot Szabó Ferenc. Komáromról lévén szó, a névválasztás elég egyértelmű volt, keresztanyának pedig Hajabács Máriát, a Klapka vigadó tulajdonosát kérték fel, aki a mai napig segíti őket. A csoport megalakulásának tizedik évfordulójára például a város címerével díszített nyakkendőt kaptak tőle ajándékba, amelyet azóta is viselnek fellépéseiken.

A műsorok összeállítása a karvezető feladata, Szabó Ferenc elsősorban a magyar népdalkincsből merít. A tízéves jubileum alkalmából, 2012-ben daloskönyvet is sikerült kiadniuk, amely 371 dalt tartalmaz; mára már több mint 500 darabos a repertoárjuk. Emellett két DVD-t is megjelentettek, most készül a harmadik. Nagyon sok fellépésük van – eddig több mint négyszáz volt –, nemcsak Komáromban és a járás falvaiban, hanem rendszeresen utaznak Magyarországra, Csehországba is, és többször részt vettek a bécsi Szent István Napokon. Különösen büszkék arra, hogy Budapesten, a Stefánia-palotában együtt énekelhettek Kalmár Magda operaénekessel. Ők képviselték Szlovákiát a budapesti nemzetközi nyugdíjaskongresszuson, részt vettek a soproni nemzetközi nyugdíjas Ki mit tud?-on, a debreceni Katonadalok Fesztiváljáról első díjjal tértek haza, visszajáró vendégei a balatonfüredi Borheteknek. A Cseh- és Morvaországi Magyarok Szövetsége meghívásának eleget téve többször szerepeltek a teplicei magyar hét programjában. 2008-ban Komáromban Polgármesteri díjban részesültek.

Hetente egyszer, fellépések előtt gyakrabban is próbálnak a nyugdíjasklubban. A tagság stabil, szeretnék viszont, ha új, fiatalabb tagok is csatlakoznának hozzájuk, hiszen az átlagéletkor bizony meghaladja a hetven évet, és kellene az utánpótlás.

Legközelebb az érsekújvári Jazzons triót mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?