Izgalmas végjáték

Komárom. A két szomszédvár, Komárom és Érsekújvár párharcainak gazdag hagyományai vannak. A krónikában lapozva derült ki, hogy először 1911. június 29-én találkozott egymással a két város futballcsapata.

Ezúttal 1115 néző volt kíváncsi a rangadóra, melyre szombat délután verőfényes napsütésben került sor az újonc KFC stadionjában. Egyébként mindkét fél kedvező előjelekkel várta a kezdést. A vendéglátók ugyanis hazai környezetben még nem vesztettek pontot az új idényben, a vendégek viszont idegenben ez idáig veretlenek voltak. A „violák” főleg az első félidőben nyújtott teljesítményükkel igazolták, magasabb osztályban is méltán tartoznak az élmezőnyhöz. A 8. percben Krupník került jó lövőhelyzetbe, ám a trencséniektől igazolt futballista rosszul kezelte le a labdát, az újvári védők felszabadítottak. A 13. perctől a Duna-partiak futószalagon végezték el a szögleteket. A sorozatban ötödik hazai pontrúgást követően a 15. percben Krupník ügyesen tálalt Porubához, aki a hálóba talált. Négy perc elteltével ismétlődött a forgatókönyv. Ezúttal azonban Kamendy volt az előkészítő, Krupník pedig a gólszerző. A folytatásban is a KFC játszott fölényben, gólt azonban már nem sikerült szereznie. Uzola és Kučera kapura tartó lövésénél Madarász, az FKM kapusa a helyén volt. A 42. percben ugyan Krupník ismét gólt szerzett, Zsebi játékvezető azonban les címén érvénytelenítette a találatot. Spal lövése röviddel az első félidő lefújása előtt a kapufán csattant. Fordulás után taktikát változtattak a vendégek, akik időhúzással igyekeztek megtörni a hazaiak lendületét. A komáromiak csakhamar hozzájuk igazodtak. Szemlátomást megelégelték a gólgyártást, inkább előnyük megőrzésére összpontosítottak. A második félidőben már kevés említésre méltó eseményt láttak a futballrajongók. A vendégek a 80. percben tették próbára Šutlákot, a hazaiak kapusát. A 86. percben Sepeši fejesgólja hozta vissza az érsekújváriak reményeit. A vendégek a hat percig tartó hosszabbításban sem tudtak gólt elérni,így a párharc megérdemelt komáromi győzelemmel ért véget. A régióderbi sportszerű légkörben zajlott, Zsebi játékvezetőnek egyszer sem kellett lapot előhúznia a zsebéből. KOMÁRNO–NOVÉ ZÁMKY 2:1 (2:0). Gólok: Poruba (15.), Krupník (19.). Játékvezető: Zsebi, 1115 néző. KOMÁRNO: Šutlák–Matúš, Zlatohlávek, Martonosi, Batla, Spal, Kučera (Kršteňanský), Poruba, Kamendy, Krupník (67. Lakatoš), Uzola. NOVÉ ZÁMKY: Madarász– Orosi, Döme. Sepeši, Hamar, Sebestyéni, Hornáček, Andrašík (80. Maráz), Holka, Mlynár (90. Mančík), Trnka (83. Mach).