IBOS EMESERimaszombat. Ma kezdődik a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének 23. Nyári Egyeteme. Három helyszínen több mint 400 pedagógus vesz részt az akkreditált képzéseken.A Kárpát-medencében 1992-ben Szlovákiában volt az első egyhetes, szakcsoportos továbbképzés.
Indul az egyhetes pedagógusképzés
IBOS EMESE
Rimaszombat. Ma kezdődik a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének 23. Nyári Egyeteme. Három helyszínen több mint 400 pedagógus vesz részt az akkreditált képzéseken.
A Kárpát-medencében 1992-ben Szlovákiában volt az első egyhetes, szakcsoportos továbbképzés. Márciusban az SZMPSZ országos választmánya úgy döntött, szakítanak a hagyománnyal. Idén három helyszínen, Komáromban, Rimaszombatban és Kassán rendezik meg a Nyári Egyetemet. „Külön ügyeltünk arra, hogy mind a három helyszínen más-más szakcsoportokat indítsunk. Az újítás nagyon jó ötletnek bizonyult, mert rekordszámú pedagógus jelentkezett a képzésekre” – mondta Jókai Tibor, az SZMPSZ elnöke.
A július 7-től 12-ig zajló Nyári Egyetemen Komáromban 250 jelentkező részére 6 különböző csoportban, Rimaszombatban és Kassán 80–80 jelentkező számára 3–3 csoportban tartják meg a 30–40 órás képzéseket. Jókai Tibor hozzátette, a csoportokat a pedagógusok kérése alapján állították össze.
Komáromban zene-, képzőművészeti és néptáncoktatás, valamint az élményszerű vizuális nevelés témakörökben tartanak előadásokat. Lesz kommunikációs tréning, kooperatív tanítás, az óvópedagógusok kérésére zeneprojektet is beiktattak a programba. Rimaszombatban a nevelőnők első atesztációs vizsgára való felkészítése, gyógytorna, projektoktatás és iskolai integráció témakörökre jelentkeztek a pedagógusok. Kassán információs és kommunikációs technológiák, interaktív tábla, szlovák nyelv, regionális és helyi ismeretek, valamint élménypedagógia témakörökből állt össze a program. „Óriási összefogásnak – a pedagógusszövetségnek, a Comenius Pedagógiai Intézetnek és a Komáromi Módszertani Pedagógiai Központnak – köszönhetően idén valamennyi képzésünk akkreditált” – magyarázta Jókai Tibor. Hozzátette, a pedagógusok fele lakhelyétől távoli csoportba jelentkezett. „A résztvevők mintegy tíz százaléka külföldi. Kárpátaljáról, Délvidékről, Erdélyből és Magyarországról is érkeznek az idei Nyári Egyetemre” – mondta az SZMPSZ elnöke. A képzéseket neves hazai és külföldi szakemberek – többek között Józsa Mónika, Láng Éva, Págyor Henrietta, L. Ritók Nóra, Tomolya Róbert, Szanyi Mária és Szetyinszky Veronika – tartják. Szombaton szakmai szempontok alapján értékelik az egyhetes egyetem eredményeit, a záróvizsgákat vagy a zárónapon, vagy augusztusban tartják.
A Nyári Egyetemen adják át azt a kamionnyi tankönyvet, melyet az Apáczai Kiadó ajánlott fel a hazai iskoláknak. A csomagban szinte minden típusú tankönyv, munkafüzet megtalálható, de különböző módszertani szakkönyveket is tartalmaz.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.